مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از صادرات بیش از دو میلیون و ١٠٠ هزار بشکه نفت خام ایران در ماه ژوئیه ۲۰۱۶ خبر داد و گفت: مجموع صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران به ٢ میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش تبریزمن، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، سیدمحسن قمصری درباره وضع صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران، افزود: صادرات نفت خام و میعانات گازی در ماه ژوئیه ۲۰۱۶( تیر- مرداد ۱۳۹۵) به دو میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه رسید که از این مقدار ۶۰۰ هزار بشکه به میعانات گازی اختصاص دارد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به این که این میزان صادرات در ماه اوت نیز تکرار شود، اظهار داشت: صادرات نفت هم اکنون وضع خوبی دارد ، اما هنوز مقدار صادرات نفت خام ایران به سطح پیش از تحریم ها نرسیده است.

قمصری با اشاره به این که صادرات نفت خام ایران پیش از تحریم ها دو میلیون و ۳۵۰هزار بشکه در روز بود و هنوز به این رقم نرسیده ایم، یادآور شد: صادرات میعانات گازی در آن مقطع کمتر از اکنون بود؛ اما در مجموع صادرات نفت خام و معیانات گازی ایران به سطح پیش از تحریم ها رسیده است.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران مقصد یک چهارم نفت ایران را اروپا و بقیه را آسیا عنوان کرد و درباره مقاصد میعانات گازی گفت: میعانات گازی ایران تنها به مقصد کشورهای آسیایی صادر می شود.

وی با یادآوری این که آسیا بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان است و همه تولیدکنندگان چشم به این بازار دوخته اند، افزود: با توجه به این که ایران در این منطقه قرار دارد، اولویت ما صادرات ۶۳ درصد نفت ایران به این منطقه و بقیه به مقاصد کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای منطقه است.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره بازگشت دوباره مشتریان پیشین نفت ایران از جمله سریلانکا به خرید نفت از ایران گفت: بیشتر مشتریان نفت ایران بار دیگر به چرخه خرید نفت از ایران برگشتند و کشورهای اندکی از جمله همین کشوری که نام بردید هنوز اقدام به خریداری نفت از ایران نکردند.

به گفته قمصری، ایران هم اکنون در حال مذاکره با برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی برای فروش نفت است که به محض نهایی شدن اسامی آنها اعلام می شود.

میزان صادرات نفت ایران به چهار کشور آسیایی هند، چین، کره جنوبی و ژاپن در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ به یک میلیون و ۷۲۰ هزار بشکه در روز رسید. صادرات نفت ایران به اروپا نیز ۶۰۰ هزار بشکه در روز است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :