رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از صادرات ۴۵ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی در دو ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس کریم مهری ضمن گفتگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی با اعلام این مطلب افزود: صادرات کالاهای کشاورزی از گمرکات استان در ۲ ماهه نخست سال جاری حدود ۴۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل ۳ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی، ۱۵ درصد صادرات غیر نفتی استان را در سالجاری تشکیل داده است درحالی که این رقم در سالهای گذشته ۱۲ درصد بود ادامه داد: میزان صادرات کشاورزی استان آذربایجان شرقی در اردیبهشت ماه سالجاری ۲۳ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴ از افزایش ۳ درصدی برخوردار می باشد. مهندس مهری با اشاره به اینکه کشمش از عمده ترین محصولات صادراتی می باشد، گفت: ارزش هرکیلوگرم محصول صادراتی کشاورزی در این بازه زمانی ۱٫۷ دلار برآورد شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود، تصریح کرد: دولت در سالجاری همانند سال گذشته ابزارهای حمایتی از تولید کنندگان و مصرف کنندگان شامل سیاست های قیمتی، درآمدی، کنترل عرضه، بازار رسانی و کنترل تجارت خارجی را بکار گرفته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :