شاگردان رسول خطیبی پس از اینکه دو هفته نسبتا خوب را پشت سر گذاشتند، این هفته در قم برای بهبود هر چه بیشتر وضعیت خود در جدول رده بندی تلاش خواهند کرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم صبای قم و ماشین سازی از ساعت ۲۰:۳۰ روز شنبه، ۱۶ مرداد از سری رقاب های هفته سوم مسابقات لیگ برتر در چارچوب دیداری حساس و تعیین کننده به مصاف هم خواهند رفت.

سبزقبایان فوتبال آذربایجان در اولین حضور خود در رقابت های لیگ برتر، مقابل فولاد خوزستان قرار گرفتند و در یک بازی جذاب موفق شدند در حالی که در شرایط جوی بسیار سخت خوزستان بازی می کردند، اولین سه امتیاز فصل خود را با شیرینی هر چه تمام تر به دست آورند.

ماشین سازی در هفته دوم نیز در دربی ای که مقابل گسترش فولاد برگزار کرد، بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت، این تیم در نیمه اول بارها و بارها دروازه دخسوس را تهدید کرد تا اینکه در دقایق پایانی نیمه اول، ده نفره شد، با این حال شاگردان رسول خطیبی نشان دادند که در عملکرد دفاعی نیز قدرتمند هستند و با انجام یک بازی حساب شده، مقابل حملات گسترش فولاد دوام آوردند.

بدین ترتیب در حال حاضر ماشین سازی با ۴ امتیاز جزو تیم های بالای جدولی لیگ برتر می باشد و با توجه به برنامه سایر بازی های این هفته، می توان امیدوار بود که این تیم با برتری مقابل صبای قم و کسب سه امتیاز شانس بالایی برای حضور در صدر جدول رقابت ها داشته باشد.

مانو فرناندز، دروازبان اسپانیانی سبزقبایان که هفته گذشته مقابل گسترش فولاد اولین بازی خود را برای این تیم انجام داد، با درخشش خود همه را به عملکرد خود امیدوار کرد، او در این مسابقه روی ارسال های حریف خروج های مطمئنی داشت، چند بار شوت از راه دور مهاجمان گسترش فولاد را مهار کرد و یکی دو بار نیز دروازه تیمش را در حالت تک به تک نجات داد.

عملکرد عالی ادسون هنریکه و بهمن کامل در خط دفاع و بازی بی نقص آن ها در کنار خط هافبک قدرتمندی که شامل هادی کاهای گرجستانی و آندرانیک تیموریان می باشد، ترکیب بازیکنان دفاعی ماشین سازی را کامل می کند، کاها تا بدینجا از بهترین بازیکنان تیمش بوده و تیموریان نیز در دقایق اندک حضورش در بازی مقابل گسترش فولاد، عملکرد خوب همیشگی اش را به نمایش گذاشت.

IMG_3277

پیام صادقیان، امین قاسمی نژاد و سامان نریمان جهان در کنار بازیکنی مثل جلال رافخایی در نوک پیکان حمله، یک تیم با تکنیک و سریع در زمان حمله از ماشین سازی ساخته است.

رسول خطیبی با ترکیب خوبی که جمع کرده و نتایجی که تا بدینجا گرفته، هواداران پرتعداد و متعصب تیمش را بسیار به آینده امیدوار نموده است، آن ها می توانند با یک پیروزی خارج از خانه دیگر مقابل صبای قم، که پیش از این از دو بازی خود دو امتیاز بدست آورده – مقابل تیم های صنعت نفت و پیکان – برای صدرنشینی و حضور در جمع مدعیان اعلام آمادگی کند.

نکته دیگر اینکه سبزقبایان پس از انجام بازی هفته سوم مقابل صبا، باید به صورت پیاپی در هفته های آتی مقابل تراکتورسازی، استقلال، سپاهان، نفت و استقلال خوزستان قرار گیرند که همگی از تیم های قدرتمند لیگ و مدعیان کسب عنوان قهرمانی هستند، بدین ترتیب پیروزی در مسابقه این هفته از نظر روحی و روانی می تواند روی بازیکنان تیم بسیار تاثیر گذار باشد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان خطیبی می توانند در ادامه روند خوب نتیجه گیری شان در اولین دوره حضور در لیگ برتر، خود را با کسب یک سه امتیاز دیگر، در همین هفته های ابتدایی از مدعیان قهرمانی معرفی کنند یا اینکه صبای قم در خانه موفق تر عمل کرده و احیانا اولین برد فصل خود را بدست خواهد آورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :