صبح امروز یکی دیگر از سایت‌های دولتی ایران هک شد. این بار گروهی موسوم به Mafia Hacking Team سایت ثبت اسناد و املاک کشور را هک کردند. هرچند مشخص نیست که آیا این گروه هکر با گروهی که سایت آمار را هک کرده در ارتباط است یا خیر.

به گزارش تبریزمن، روز گذشته شاهد بودیم که وب‌سایت آمار ایران توسط یک گروه سعودی با نام Da3s هک شد که به دلیل تشابه اسمی این گروه با داعش، برخی با خود تصور کردند که هک سایت مرکز آمار ایران توسط داعش صورت گرفته است؛ اما پس از پیگیری‌های لازم مشخص شد که این خبر صحت نداشته است. ساعاتی پس از هک شدن سایت مرکز آمار ایران، وب‌سایت رسمی مرکز آمار عربستان نیز از دسترس خارج شد. اقدامی که به نظر می‌رسد از سوی هکرهای ایرانی و در اقدامی تلافی‌جویانه صورت پذیرفته باشد.

در تازه‌ترین اتفاق، وب سایت ثبت اسناد و املاک کشور توسط گروهی با نام Mafia Hacking Team هک شد. این گروه با Deface کردن (تغییر صفحه‌ی وب‌سایت) صفحه‌ی اول این وب‌سایت پیامی را در جهت اثبات هک خود بر جای گذاشتند. اگر صبح امروز به وب سایت ثبت اسناد و املاک کشور سر می‌زدید، با صفحه‌ی زیر مواجه می‌شدید: ​

اگر در همین لحظه به وب‌سایت ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس www.ssaa.ir مراجعه کنید، با پیامی مبنی بر به‌روزرسانی وب‌سایت مواجه خواهید شد:

asnad

با جستجوی عبارت سایت ثبت اسناد و املاک را در گوگل، خواهید دید که عنوان صفحه‌ی اصلی سایت تغییر کرده  است.

اگر کمی در اینترنت به دنبال نام و نشانی از گروه Mafia Hacking Team باشید، وب‌سایتی را خواهید یافت که در آن این گروه خود را یک گروه کلاه سفید معرفی کرده و هدف خود را نشان دادن ضعف امنیتی سایت‌های مختلف عنوان کرده است.

اهداف اصلی این گروه اغلب سایت‌های خارجی است و کمتر به دنبال هک سایت‌های ایرانی هستند. به نظر می‌رسد هک شدن وب‌سایت ثبت اسناد و املاک در اعتراض به امنیت پایین آن صورت گرفته است و هکرها قصد داشته‌اند با این اقدام، مسئولان امنیتی این وب‌سایت را از آسیب‌پذیری‌های آن آگاه سازند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :