در همایش بزرگ گرامیداشت روز جهانی گردشگری در تبریز، از فعالان صنعت گردشگری استان آذربایجان شرقی تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش تبریزمن، در این همایش بزرگ که امروز در تالار پتروشیمی و با شعار “گردشگری برای همه، همه برای گردشگری” برگزار گردید تعدادی از مسوولان شهری و استانی، هنرمندان، متخصصان حوزه توریسم و شهروندان تبریزی حضور داشتند.

√ تبریز باید به شهر جهانی صنایع دستی تبدیل شود

شهردار کلان شهر تبریز در این مراسم به دیدار خود با رییس جمهور کشورمان و دریافت تندیس شهردار نمونه حوزه گردشگری ایران اشاره کرد و گفت:دکتر روحانی بسیار زیاد از شهر تبریز و میزبانی سال ۲۰۱۸ سخن گفته و برگزاری اجلاس وزیران گردشگری کشورهای آسیایی را فرصت مغتنمی برای منطقه دانست و مقرر گردید تا مشکلات ملی تبریز در یک ستاد کشوری مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

صادق نجفی افزود:فرصت های پیش آمده به همراه پتانسیل های موجود تبریز به قدری زیاد است که می تواند در کوتاه مدت به شهر گردشگری و صنایع دستی جهان تبدیل گردد، لذا در ۳ سال اخیر تنها به دنبال احیای هؤیت تاریخی کهن شهر تبریز بودم.

وی خشنودی خود از نقش بستن نام تبریز در اکثر برنامه های ملی را ابراز داشت و اضافه کرد:اکنون صدای خوشایندی می آید که همانا توسعه تبریز است! بنابراین با همکاری همگان باید جایگاه این شهر باعظمت حفظ گردد تا به شهر جهانی تبدیل شود.

نجفی از شهروندان تبریزی خواست تا به داشته هایشان افتخار کنند و تاکید کرد:محوطه های اماکن تاریخی و دیدنی را باید بیش از پیش زیباتر نماییم تا حضور در تبریز، لحظات ناب و خاطره انگیزی را برای گردشگران رقم زند.

√ تبریز جهش بزرگی را در گردشگری به دست آورده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی هم در این مراسم با اشاره به اینکه تبریز، جهش بزرگ و قابل توجهی را در صنعت گردشگری آذربایجان به وجود آورده است گفت:لذا رویداد میزبانی تبریز برای گردشگران کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ فرصت مناسبی برای کل منطقه آذربایجان و شهرهای آن محسوب می گردد.

مرتضی آبدار افزود:باید در این راستا زیرساخت های شهری مورد نیاز برای میزبانی از گردشگران سال ۲۰۱۸ مهیا شود تا تبریز به عنوان شهر اولین ها جایگاه رفیع خود را بازیابد.

√ صنعت توریسم سومین فرصت بزرگ جهانی است

رییس شورای شهر تبریز نیز در این همایش، “تبریز ۲۰۱۸” را شروعی برای معرفی شهر اولین ها به عنوان شهر نمونه گردشگری در سطح جهان قلمداد کرد و گفت:بعد از صنعت نفت و خودروسازی، صنعت توریسم سومین فرصت بزرگ برای کارآفرینی کشورها محسوب می گردد، لذا تبریز باید هویت گذشته خود را به دست آورد و این امر با مراودات فرهنگی بین شهرهای جهان با تبریز شکل خواهد گرفت.

شهرام دبیری افزود:زمانی که در سال های بسیار دور، مردم شهر تبریز از نعمت برق بهره مند بودند شهر استانبول که امروزه آوازه جهانی دارد فاقد این نوع امکانات مدرن بود بنابراین علی رغم رکود اقتصادی در کشور، گسترش صنعت گردشگری می تواند موجب رونق اقتصادی و اشتغال زایی گردد.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :