قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از دیدار گرهارد شرودر صدر اعظم سابق آلمان با وزیر علوم در راستای تبادل اقتصاد دانش بنیان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حسین سالارآملی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا اظهار کرد: محمد فرهادی روز سه شنبه این هفته با گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان دیدار خواهد کرد.
رییس مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مذاکرات علمی و فناوری مرتبط با مسائل اقتصادی در این ملاقات مد نظر طرفین است.
وی افزود: مسائلی همچون انتقال اقتصاد دانشی، فناوری و نیز تجربیات پارک های دانش بنیان از جمله محورهای مذاکرات وزیر علوم با صدر اعظم سابق آلمان خواهد بود.
سالارآملی ادامه داد: این دیدار در راستای توسعه دیپلماسی علمی در بخش فناوری مابین دو کشور جمهوری اسلامی و آلمان صورت خواهد پذیرفت.
بر اساس این گزارش، شرودر ابتدا قرار بود در ماه جاری میلادی به ایران سفر کند، اما به دلیل درگذشت هلموت اشمیت صدراعظم اسبق آلمان این سفر به تعویق افتاد.
پیش از این، به دنبال توافق هسته ای ایران و ۱+۵، زیگمار گابریل و فرانک والتر اشتاین مایر به ترتیب معاون صدر اعظم و وزیر خارجه آلمان به ایران سفر کرده بودند.
به دنبال توافق هسته ای ایران، هیات های علمی از کشورهای مختلف به ایران سفر و با مقامات ارشد ایران دیدار و گفت و گو کرده اند؛ کشورهای مختلف از احیای روابط تجاری و علمی با تهران و سرمایه گذاری در ایران استقبال کرده اند.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۲۷


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :