شهردار منطقه ۶ تبریز با استقبال از حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در غرب تبریز گفت: آماده صدور پروانه ساختمانی پروژه آتا سنتر به عنوان بزرگترین پروژه شمالغرب کشور هستیم.

به گزارش تبریزمن، فرهاد روشنی در گفتگو با برنامه شهریمیز گفت: پروژه آتا سنتر به عنوان بزرگترین پروژه شمالغرب کشور با وسعتی نزدیک به ۶۰۰ هزار متر مربع با تعامل بین بخشی سرمایه گذار و شورای شهر و بخصوص شهردار محترم کلانشهر تبریز و حمایتهای کمیسیون ماده ۵ در کمترین مدت زمان ممکن محقق شد و منطقه ۶ تبریز آماده صدور بزرگترین پروانه تاریخ شهرداری تبریز است.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی بطور یقین با شفاف سازی امور می تواند موقعیتهای خوبی فراهم کند، گفت: طی دو سال گذشته، با توجه جدی اعضای شورای شهر و تاکیدات شهردار محترم کلانشهر تبریز در خصوص روان سازی ورود سرمایه گذار، در منطقه ۶ عزم جدی بر کار پرسرعت امورات سرمایه گذاری و مشارکت در منطقه بوده و نتایج خوبی نیز در پی داشته است.

روشنی، در تشریح بسته های تشویقی سرمایه گذاری منطقه گفت: به تناسب حجم سرمایه گذاری تخفیفات ویژه ای لحاظ می شود که به تناسب و موضوع سرمایه گذاری بطور شفاف اعلام می شود.

فرهاد روشنی با اشاره به گرفتاری سرمایه گذاران در بروکراسی اداری، خاطرنشان کرد: بخش مهمی از مساله به دلیل عدم شفافیت بسته های مشارکتی است، در حالی که با مطالعه ای جامع توسط کارشناسان شهرداری سود و زیان پروژه برای سرمایه گذار بطور قطع مشخص و اطمینان کافی برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی داده خواهد شد.

شهردار منطقه ۶ تبریز، با اشاره به تضمین دو طرف اجرای پروژه بر سلامت و امنیت سرمایه گذاری، گفت: بزرگترین تضمین شفاف سازی بسته مشارکتی است که با دقت در قیمت، هزینه ها و محاسبه عوارض انجام می شود اما درصورت ناخالصی بسته مشارکتی و عدم تضمین سود سرمایه گذار پروژه از طرف شهرداری متوقف خواهد شد.

به اعتقاد فرهاد روشنی، درصورت عدم سود دهی پروژ و متضرر شدن سرمایه گذار پروژه ناقص مانده و در نتیجه شهرداری، سرمایه گذار، بخش اقتصادی و اجتماعی شهر و بخصوص مردم آسیب خواهند دید.

روشنی تاکید کرد: منطقه ۶ تبریز به دلیل موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و کم برخودار بودن نیازمند کارهای عمرانی و خدماتی گسترده ای است، اما از جمله نیازهای ضروری منطقه حل مشکلات ترافیکی و عبور و مرور وسایل نقلیه بود که با اجرای پروژه شهیدان حضرت پور با اعتباری نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان، شاهد اجرای ترافیکی روان و رضایت مردمی هستیم.

وی افزود: یکی دیگر از پروژه های عمرانی منطقه تعریض ضلع غربی پل جاده سنتو (آجی چای) بود که با ۹ میلیار تومان هزینه اجرایی شد.

روشنی، تاکید کرد: مازاد بر این پروژه ها، اجرای طرح های زیرساختی در تبریز برای مهیا کردن فرصت و بستر کافی برای حضور سرمایه گذار و توسعه مطلوب منطقه ضرورت دارد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از آیتم های توسعه پایدار شهری توزیع یکسان و متناسب امکانات و خدمات در سطح شهر است، گفت: لذا معتقدم برای ارائه خدمات و رفاه مردم شهر باید از بودجه شهرداری مرکز یا مناطق دیگر بخصوص در بخش آسفالت و تسهیل عبور و مرور پیاده روها و معابر استفاده کرد.

روشنی با اشاره به اهمیت تعریف کاربریهای عمومی در زمینهای بایر غرب تبریز  گفت: صحبتهایی با شهردار محترم و معاون عمرانی استانداری انجام و قول مساعد همکاری هم دریافت کرده ایم، مطالعاتی انجام شده و با طرح و تصویب در کمیسیونها و کارگروههای مربوطه در آینده غرب تبریز به منطقه ای توسعه یافته از لحاظ اقتصادی، عمرانی و اجتماعی تبدیل خواهد شد.

به گفته دکتر روشنی، ضرورت بالایی بر زیباسازی و اجرای فضای سبز مطلوب به جهت وجود آلایندگیهای غرب تبریز وجود دارد و نیاز به ساماندهی ورودی غرب تبریز برنامه ریزیهای خاصی را می طلبید که با تاکید دکتر نجفی در ماههای آتی سال ۹۴ و سال ۹۵ اجرا خواهد شد.

شهردار منطقه ۶ گفت: علیرغم اینکه غرب تبریز از لحاظ فضای سبز موقعیت خوبی دارد، در سال ۹۳ و ۹۴ دو پارک محله ای احداث شده و پارک دیگری با عنوان آب و آتش ویزه تفریحات مفرح و شاد برای کودکان و نوجوانان طراحی و امروز دستور تملک محل را از شهردار محترم کلانشهرتبریز گرفتیم.

وی با اشاره به تاکید دکتر نجفی بر توسعه فضای سبز و ایجاد پارکهای محله ای، اظهار داشت: با ایجاد شبکه های آب خام و اصلاح خاک به عنوان اولویت احداث فضای سبز به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی و هزینه در راستای توسعه فضای سبز منطقه تلاش خواهیم کرد.

دکتر فرهاد روشنی با بیان اینکه ۸۵ هکتار بافت فرسوده در منطقه وجود دارد، گفت: با اطلاع رسانی مناسب رسانه ای خوشبختانه مردم امروز آگاهی کافی به این موضوع دارند و مثل بقیه مناطق می توانند از تخفیفات حداکثری جاری برای نوسازی استفاده کنند.

شهردار منطقه ۶ تبریز گفت: این منطقه در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به تشخیص معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی، کمیسیون فرهنگی شورای شهر و سازمان ورزش شهرداری تبریز در رتبه اول قرار دارد.

وی یادآور شد: با توسعه ورزش همگانی در غرب تبریز و برگزاری همه روزه ورزش صبحگاهی در پارکها و محوطه شهرداری نقش مهمی در افزایش سرانه ورزشی داشته ایم.

دکتر فرهاد روشنی افزود: بزرگترین رویداد ورزشی تبریز نیز افتتاح موزه فوتبال و همچنین خانه پیشکسوتان فوتبال تبریز بود که با حمایت شهردار محترم و شورای شهر تبریز انجام شد و در هفته تربیت بدنی نیز کتاب تاریخ  فوتبال تبریز پرده برداری خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :