مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در پنج ماه نخست سال جاری ۱۷۲ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی در استان مراجعه کردند که از این تعداد برای ۱۱۲ نفر مجوز لازم صادر شده است.

به گزارش تبریزمن، دکتر بهرام صمدی راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته ۸۷ فقره و در طول سال گذشته ۳۸۹ فقره مجوز سقط درمانی در استان صادر شده بود گفت: در مرداد ماه سال جاری از ۴۶ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۳۱ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده که نسبت به سال گذشته در این ماه دو برابر شده است.

صمدی راد در خصوص حوادث کار اظهار کرد: در پنج ماهه نخست سالجاری ۲۶ نفر بر اثر حوادث کاری در استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد مصدومان کار در استان نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته کاهش سه درصدی داشته، ادامه داد: در این مدت ۵۷۲ نفر بر اثر حوادث کار در استان مصدوم شدند که ۱۱ نفر آنان زن بود.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی افزود: در مرداد ماه امسال ۱۰۰ نفر به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

وی با اشاره به پرونده های نزاع و درگیری گفت: در پنج ماهه نخست سالجاری ۱۷ هزار و ۷۳۸ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که چهار هزار و ۴۶۲ نفر زن و ۱۳ هزار و ۲۷۶ نفر مرد بودند.

صمدی راد کل آمار مراجعان مدعی نزاع در سال ۹۴ را ۳۴ هزار و ۸۰۵ نفر برشمرد و گفت: از این تعداد ۹ هزار و ۳۵ نفر زن و ۲۵ هزار و ۷۷۰ نفر مرد بودند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :