مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از صدور یکهزار و۳۹ عنوان مجوز چاپ کتاب دراستان در نه ماهه امسال خبر داد.

به گزارش تبریزمن، ‘علی اکبر صفی پور’ روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در طول ۹ ماهه سال ۹۴ در دبیرخانه نظارت بر نشر کتاب این اداره کل یکهزار و۱۷۲ عنوان کتاب بررسی شده که یکهزار و ۳۹ عنوان کتاب مجوز چاپ دریافت کردند.

وی افزود: در مقایسه تعداد مجوزهای صادره نسبت به سال گذشته که ۹۳۰ عنوان کتاب را شامل می شد این رقم در سال ۹۴ به یکهزار و۳۹ تغییر یافته و افزایش ۲۵ درصدی را نشان می دهد.
صفی پور تعداد کتاب های منتشر شده در سال جاری را شامل ۹۴۴ عنوان و در سال ۹۳، ۸۷۸ عنوان برشمرد.
وی گفت: موضوع کتاب های منتشر شده در زمینه ادبیات، فنی و مهندسی، تاریخ، جغرافی، مذهب، علوم اجتماعی، هنر، کودک و نوجوان، کمک درسی و زبان است.

صفی پور گفت: آگاهی بخشی و بصیرت افزایی رسالت خطیری است که مولفان و پدیدآورندگان کتاب بر عهده دارند و در جهانی که کتاب در تعامل با پیشرفت علم و فناوری و روند رو به تزاید فضاهای مجازی است، پدیدآورندگان گنجینه های ارزشمند کتاب باید به گونه ای عمل کنند که جایگاه رفیع آن را حفظ کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه صدور مجوز کتاب از سال ۷۹ به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تفویض شده است، تاکید کرد: صدور مجوز چاپ و نشر کتاب توسط کارشناسان اهل قلم و خبره حوزه نشر دراین استان انجام می گیرد.

صفی پور اضافه کرد: با توجه به توان بالای استان دراین حوزه، برای استان های همجوار ازجمله آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل نیز ارائه خدمات شده و استان های قم و تهران نیز از توان کارشناسی استان آذربایجان شرقی در پاره ای از زمینه ها بهره می گیرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :