استاندار آذربایجان شرقی در سفر به باکو با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان دیدار و درباره راهکارهای توسعه روابط ایران و آذربایجان در زمینه‌های مختلف گفت‌وگو کرد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به عزم جدی روسای جمهور ایران و آذربایجان برای توسعه روابط دو کشور، به وجود ظرفیت‌های فراوان در این زمینه اشاره و بر استفاده از این ظرفیت‌ها تاکید کرد.

شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان و رییس کمیسیون مشترک تجاری و اقتصادی آذربایجان و ایران نیز توسعه روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور را در تحکیم همکاری‌ها موثر دانست و گفت: بعد از دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان در سال گذشته روابط دو کشور وارد مرحله جدیدی شده است.

وی همچنین بر استمرار روابط ایران و آذربایجان در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت، انرژی، حمل و نقل، تجارت، صنایع، گردشگری، درمان و علمی و دانشگاهی تاکید کرد و با اشاره به ظرفیت‌های وسیع همکاری در حوزه‌های کشاورزی و خدمات، توسعه همکاری در این زمینه‌ها را خواستار شد.

دو طرف در این دیدار توافق کردند با ایجاد یک سرمایه‌گذاری مشترک بین ایران و آذربایجان، محصولات پالایشگاه تبریز را در بازارهای بین‌المللی عرضه کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و محصولات تولیدی پالایشگاه تبریز، ابراز امیدواری کرد با ایجاد این موسسه مشترک زمینه صادرات محصولات این واحد به بازارهای جهانی فراهم شود.

دو طرف همچنین در مورد تاسیس شرکت‌ها و موسسات مشترک برای فعالیت در بازارهای روسیه و آسیای میانه، توسعه همکاری بین دانشگاه‌های ایران و آذربایجان و تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کنفرانس‌های مشترک علمی، توسعه گردشگری بین دو کشور و چشم‌اندازهای توسعه روابط در حوزه‌های نفت، صنایع، کشاورزی، گردشگری گفت‌وگو کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :