دبیر ستاد اربعین استان آذربایجان‌شرقی گفت: در استان آذربایجان‌شرقی ۳ دفتر به‌منظور صدور ویزا برای زائران اربعین مشخص‌شده که مسؤولیت آن با سازمان حج و زیارت استان است.

به گزارش تبریزمن، حسن استوارآذر ظهر در ستاد اربعین استان، با بیان اینکه برای استقرار موکب‌های خدمات‌رسانی به زائران ۱۲ منطقه مشخص‌شده است، اظهار داشت: با توجه به استقرار ۴ کنسولگری از سوی کشور عراق در داخل کشور ایران برای اخذ ویزا، در استان آذربایجان‌شرقی نیز ۳ دفتر به‌منظور صدور ویزا مشخص‌ شده که مسؤولیت آن با سازمان حج و زیارت استان است.

دبیر ستاد اربعین استان، ادامه داد: همچنین به‌منظور اجرای هرچه بهتر تدابیر اتخاذ شده در محل مأموریت ۶ کمیته پشتیبانی، فرهنگی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات، سازمان‌دهی و بهداشت و درمان و اقدامات تأمینی مشخص‌شده که در این راستا شهرداری تبریز، اداره کل اوقاف و امور خیریه، مرکز صدا و سیمای استان، اداره کل حج و زیارت، دانشکده علوم پزشکی و نیروهای انتظامی و امنیتی استان به‌عنوان مسؤولان کمیته‌های مربوطه مشخص‌ شده‌اند.

وی بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های لازم موکب استان مستقر در مرز مهران، برای پذیرایی روزانه ۳۰ هزار نفر زائر پیش‌بینی‌شده و بر این اساس باید تدابیر لازم در راستای تجهیز امکانات انجام شود.

استوارآذر خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به درخواست خیرین برای حضور در برقراری موکب‌های خدمات‌رسانی تلاش کرده‌ایم از این ظرفیت بزرگ نیز بهره‌مند شویم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :