شهردار تبریز از صرف هزینه ۶۰۰ میلیارد ریالی برای نوسازی آسفالت معابر تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی با اشاره به ضرورت نوسازی آسفالت معابر گفت: وضعیت آسفالت معابر اصلی و شریان‌های ارتباطی تبریز، به گونه‌ای بود که ضرورت نوسازی آسفالت در این مسیرها را ایجاب می‌کرد.

شهردار تبریز افزود: بر این اساس، عملیات آسفالت‌ریزی در مسیرهای اتوبان پاسداران، یوسف‌آباد، چایکنار، کمربندی میانی، گلشهر، شهید قره‌باغی، سه راهی بهشتی، محدوده پل سرداران فاتح، جاده تبریز ـ آذرشهر از طرف ورودی آذرشهر، شهرک ارم، بلوار ۲۲ بهمن، محدوده نصف راه و بسیاری دیگر از معابر شهر آغاز شده است.

وی با بیان این که عملیات آسفالت‌ریزی در سه ماهه اول سال به دلیل بارش‌های فصلی، به کندی انجام می‌گیرد، تصریح کرد: در سه ماهه دوم سال، میزان عملیات آسفالت‌ریزی تا سه برابر افزایش می‌یابد و در حال حاضر نیز، تقریبا تمام معابر شهر تحت عملیات آسفالت قرار دارند و یا تا پایان فصل کاری این عملیات در آنها اجرا می‌شود.

دکتر نجفی، میزان آسفالت مصرفی در این عملیات را ۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: تا کنون برای آسفالت ۵۰۰ هزار مترمربع از معابر شهر، حدود ۵۰ هزار تن آسفالت مورد استفاده قرار گرفته است.

شهردار کلانشهر تبریز در مورد هزینه این عملیات نیز خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول سال، حدود ۱۵۰ میلیارد ریال برای این عملیات هزینه شده است که تا پایان سه ماهه دوم سال، ۴۵۰ میلیارد دیگر برای این طرح هزینه می‌شود.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه در طرح نوسازی آسفالت معابر شهر، به کیفیت آسفالت مورد استفاده، بسیار توجه شده است و اضافه کرد: بر خلاف سال‌های قبل که در آسفالت معابر کیفیت مورد نظر نبود، در حال حاضر آسفالت‌های مورد استفاده در آزمایشگاه‌های ویژه، به دقت بررسی و با بالاترین سطح استاندارد و با تضمین ۵ ساله، تهیه می‌شود.

شهردار تبریز گفت: کنترل کیفیت آسفالت در آزمایشگاه‌های تخصصی، که به صورت جدی پیگیری می‌گردد، علاوه بر دوام آسفالت معابر و تسهیل‌سازی تردد شهروندان، موجب کاهش بسیاری از دوباره کاری‌ها و هزینه‌های اضافی می‌شود.

گفتنی است شهرداری تبریز در اقدامی مبتکرانه، ضایعات آسفالت و تراشه‌های آن را نیز، برای استفاده در بستر و زیرساخت نقاطی که به زیرسازی نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌دهد.

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :