قائم مقام وزیر کشور از تایید صلاحیت نهایی ۶ هزار و ۱۸۰ نفر از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان خبر داد و گفت: بیش از ۵۱درصد از ثبت نام کنندگان اولیه تایید صلاحیت شدند.

به گزارش تبریزمن، حسینعلی امیری اظهار داشت: در آخرین ساعات روز گذشته مهلت ۲۰ روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان به پایان رسید و اسامی تایید صلاحیت شدگان نهایی در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.
وی یادآور شد که وزارت کشور در حال اعلام نتیجه بررسی صلاحیت ها به فرمانداری های سراسر کشور است.
قائم مقام وزیر کشور آمار رد صلاحیت شدگان را ۵ هزار و ۲۰۵نفر عنوان کرد و افزود: ۱۴۷نفر در مراحل قبلی در هیات های اجرایی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تایید صلاحیت شده بودند که در شورای نگهبان رد صلاحیت شدند.
امیری با بیان این که نظر شورای نگهبان بجز برای این ۱۴۷ نفر قاطع و نهایی است ، گفت: ۱۴۷ نفر چنانچه دارای اسناد مثبته بوده و اعتراض دارند با ارائه اسناد خود می توانند به شورای نگهبان اعتراض خود را ارائه و تقاضای تجدید نظر کنند.
به گزارش ایرنا، هیات های اجرایی در نخستین گام بررسی صلاحیت ها با استناد به استعلام از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان این دوره در تاریخ های پنجم تا چهاردهم دی ماه اقدام کردند و نتایج آن را در اختیار داوطلبان و هیات های نظارت استانی اعلام کردند.
آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله صلاحیت آنها رد شده یا احراز نشده بود، می توانستند از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دی ماه اعتراض خود را تسلیم هیات نظارت کنند.
هیات های نظارت استانی نیز از ۲۰ تا ۲۶ دی ماه نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان اقدام و نتایج آن را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام کردند.
شورای نگهبان نیز از ۲۷ دی ماه تا ۱۶ بهمن ماه صلاحیت داوطلبان را بررسی و در نهایت بامداد امروزـشنبه- اسامی آن را به وزارت کشور اعلام کرد.
آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات های اجرایی و نظارت تایید شده بود و در شورای نگهبان صلاحیت آن ها احراز نشد، از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه فرصت دارند تا اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کنند.
داوطلبان قطعی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می توانند از ۲۹ بهمن ماه به مدت یک هفته تبلیغات خود را آغاز کنند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه ۹۴ در سراسر کشور برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :