عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز با اشاره به اهمیت ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تبریز در زمینه معرفی صنایع دستی، گفت: صنایع دستی اگر معرفی نشود ضعیف می‌ماند و اگر ضعیف بماند قابل تعریف و معرفی نخواهد بود.

به گزارش تبریزمن، صنایع دستی از راه معرفی و شناساندن به عموم مردم است که تقویت می‌شود و نمایشگاه‌ها می‌توانند بستر این آشناسازی را فراهم کنند.خبرگزاری فارس: صنایع دستی از راه معرفی و شناساندن به مردم، تقویت می‌شود

 

وی تصریح کرد: هنرمندان اغلب علاقه‌ای به بروز و معرفی خود ندارند و از این رو غالبا گمنام می‌مانند؛ به همین علت لازم است نهادهای مختلف در زمینه تبلیغ آثار هنری بیشتر فعالیت کنند.

عباس‌ زاده با اشاره به نقش دانشگاه در تعالی صنایع دستی خاطر نشان کرد: دانشگاه می‌تواند نسبت به تربیت نسل جدید هنرمندان به صورت آکادمیک نقش ایفا کند.

به نقل از خبرگزاری فارس، عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز افزود: بسیاری از اساتید هنرهای سنتی فاقد مدرک دانشگاهی هستند اما حضور آنها در کارگاه‌های هنری دانشگاه­‌های هنر سبب جلوگیری از منسوخ شدن هنرهای سنتی می‌شود.

عباس زاده با اشاره به همه فهم بودن هنر افزود: هنر همه فهم است، چرا که از زبان قراردادی استفاده نمی‌کند از این رو به راحتی می‌توان آثار هنری و صنایع دستی را صادر کرد تا ضمن ارزآوری، برای تعالی فرهنگ متعالی اسلامی قدمی برداریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :