معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: جایگاه سوخت گیری از زیرساخت های مهم فرودگاه سهند بوده و احداث آن برای برقراری پروازهای زیارتی از مراغه به مشهد مقدس ضروری است.

به گزارش تبریزمن، روز یکشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات احداث جایگاه سوخت در فرودگاه سهند در فرمانداری ویژه مراغه افزود: فرودگاه سهند از موقعیت ویژه ای در استان برخوردار بوده و می تواند به ساکنان شهرهای واقع در جنوب استان های آذربایجان شرقی و آذربایچان غربی خدمات هوایی ارایه کند.

وی اظهار کرد: با توجه به تراکم جمعیت در این منطقه و بعد مسافت تا فرودگاه تبریز، با ایجاد جایگاه سوخت در فرودگاه سهند، ساکنان شهرهای مراغه، بناب، عجب شیر، نقده و میاندوآب و دیگر شهرهای نزدیک به مراغه می توانند برای مسافرت های هوایی و زیارتی به مشهد مقدس از این فرودگاه استفاده کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای استانی برای احداث جایگاه سوخت در فرودگاه سهند اعتبار تخصیص یافته است، یادآور شد: ساخت این جایگاه به حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت جذب اعتبار اولیه بقیه اعتبارهای مورد نیاز نیز تامین می شود.

پورمهدی، هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد هماهنگی بین دستگاه های ذیربط برای احداث جایگاه سوخت فرودگاه سهند براساس ضوابط شرکت ملی پخش، هواشناسی و شرکت فرودگاه ها اعلام کرد و ادامه داد: براساس صورتجلسه امروز، شهرداری مراغه می تواند عملیات اجرایی احداث جایگاه سوخت در این فرودگاه را آغاز کند.

وی گفت: فرودگاه سهند ظرفیت و قابلیت مهمی برای منطقه و استان بوده و سرمایه گذاران می توانند از آن برای مسافرت های هوایی بهره ببرند.

شهردار مراغه نیز در این جلسه گفت: برای احداث جایگاه سوخت در فرودگاه سهند حدود شش هزار و ۷۰۰ متر مربع زمین تملک شده است.

نادر ابراهیمی، با بیان اینکه برای خرید این میزان زمین حدود دو میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: شهرداری مراغه آماده آغاز عملیات اجرایی و آماده سازی زمین برای احداث جایگاه سوخت در فرودگاه سهند است.

در این جلسه مصوب شد، جایگاه سوخت فرودگاه سهند با رعایت حریم ۸۰ متر از مرکز هواشناسی احداث، راه دسترسی به جایگاه از ضلع غربی تاسیسات اصلی ایجاد و طرح به صورت EPC (طراحی و مهندسی کامل پروژه، تامین، نصب و راه اندازی) از سوی پیمانکار مورد تایید شرکت ملی پخش طراحی و اجرا شود.

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را آغاز کرده و از فرودگاه های اقماری اداره کل فرودگاه های آذربایجان شرقی بوده و در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار بین جاده بناب – مراغه واقع شده است.

این فرودگاه از دو سال پیش نیمه فعال بوده و دارای سالن ترمینال به مساحت هزار و ۲۰۰ متر، با تمامی امکانات رفاهی برای مسافران بوده و فضای داخلی آن محیطی مناسب را برای مراجعان مهیا کرده است.

شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :