رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: استفاده از ظرفیت های مدیریت شهری برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی لازم در این خصوص در دست اجراست.

به گزارش تبریزمن، «سعید حاجی زاده» با اشاره به ۱۴ آبان، روز فرهنگ عمومی افزود: از آنجا که ریشه بسیاری از مشکلات شهری در ارتباطات بین فردی نهفته است، بی تردید ارتقای فرهنگ عمومی جامعه زمینه ساز حل و فصل این مشکلات بوده و به رشد معنوی و اخلاقی جامعه منجر خواهد شد .

وی فرهنگ عمومی را گویای وضعیت کلی حاکم بر جامعه دانست و افزود: مدیریت شهری وظیفه دارد راهکارهای مناسب برای ارتقای فرهنگ عمومی را پیدا کرده و با برنامه ریزی مناسب بستر اجرای این برنامه ها را ایجاد کند .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز افزود: اکنون که در فصل بودجه ریزی سال آتی شهرداری قرار داریم سیاستگذاری لازم بمنظور طراحی و اجرای برنامه های مختلف در جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه شهری تبریز در دستور کار کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای شهر قرار دارد .

وی تاکید کرد: در طراحی برنامه های مربوط به ارتقاء و اعتلای فرهنگ عمومی باید اصل توجه به نیازهای شهروندان مورد توجه قرار گرفته و برنامه هایی تعریف و عملیاتی شود که علاقمندی عمومی و زمینه اثرگذاری بیشتری داشته باشد .

حاجی زاده در پایان گفت: مطابق اعلام کارشناسان، ارائه آموزش های مستقیم و غیرمستقیم بویژه با بهره گیری از ظرفیت رسانه های گروهی راهکار بهبود و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه است و در چنین شرایطی، مدیریت شهری تبریز این آمادگی را دارد که در کنار ظرفیت های دیگر نسبت به توسعه آموزش های مرتبط، گام های اساسی بردارد .

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :