رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز بر ضرورت ایجاد موزه های مطبوعات، عکس و صنعت چاپ در تبریز تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده ظهر چهارشنبه در مراسم روز جهانی موزه ها در تبریز گفت: در سال ۲۰۱۸ میلادی یکی از شاخص های مورد توجه موزه های متنوع شهر تبریز است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز نیز به ضرورت ایجاد موزه های مطبوعات، عکس و صنعت چاپ در تبریز اشاره کرد و افزود: راه اندازی موزه های جدید و تخصصی باید در دستور کار قرار گیرد.

حاجی زاده به پتانسیل های گردشگری و فرهنگی شهر تبریز هم اشاره کرد و خواستار استفاده از این ظرفیت ها شد.

رئیس امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در ادامه این مراسم از راه اندازی چند نمایشگاه موقت در برخی از موزه های استان به مناسبت روز جهانی موزه خبر داد و گفت: سکه های مکشوفه از قلعه بختک لیلان برای یک هفته در موزه آذربایجان به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه های فلزکاری دوران پیش از اسلام ایران درموزه آذربایجان، اسناد و احکام و فرمان های میرزا یوسف مستشارالدوله در موزه قاجار، ابزار و ادوات روشنایی دوره ایلخانی در موزه ایلخانی مراغه از امروز / چهارشنبه/ به مدت یک هفته پذیرای علاقه مندان است.

آذربایجان شرقی دارای ۲۱ موزه شامل موزه های آذربایجان، مشروطه، قاجار، سنجش، محرم، قرآن و کتابت، عصر آهن، تاریخ طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مؤسسه تاریخ و فرهنگ دانشگاه تبریز، شهر و شهرداری و ادبی استاد شهریار در تبریز است.

از دیگر موزه های فعال در شهرستان های این استان می توان به موزه ایلخانی مراغه، سنگ نگاره های مراغه، صفوی بناب، هدایای خامنه، ادب و عرفان اهر، عشایر آذربایجان، مردم شناسی جنوب سهند، باستان شناسی خداآفرین و موزه میانه اشاره کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :