معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز رسانه ها را به ایفای نقش برتردرترویج فرهنگ اهداعضو دعوت کرد .

به گزارش تبریزمن، دکترعلی تقی زادیهبا اعلام اینکه ۱ هزارو ۵۰۰ بیمار دیالیزی وصفاقی در آذربایجان شرقی تحت درمان هستند گفت :هرماه ۲۵نفربه تعداد بیماران دیالیزی افزوده شده که تنها راه درمان این بیماران پیوند ازبیماران مرگ مغزی است.

وی با بیان اینکه اهدا اعضای بدن یک امر انسان دوستانه و خداپسندانه است و کمتر کسی می تواند اعضای بدن خود را اهدا کند از رسانه ها خواست با ترویج امر خداپسندانه اهدا عضو درنجات جان صدها بیمار دیالیزی دانشگاه علوم پزشکی را یاری کنند .

دکتر تقی زادیه همچنین گفت : دردوسال گذشته بیش از ۲۰ بیمار دیالیزی از طریق اهدا عضو پیوند کلیه شدند .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریزانجام آزمایش های منظم و چکاب ها را در پیشگیری بیماریهای کلیوی و تشخیص زودهنگام کم کاری کلیه موثردانست چراکه با انجام ازمایشها ضمن تشخیص و درمان زود هنگام می توان سن دیالیز راحداقل به۱۰ سال عقب برگرداند.

به گفته دکترتقی زادیه از سال ۹۳ تاکنون ۱۷۶ پیوند کلیه در آذربایجان شرقی انجام شده که ۱۴۶ پیوند مربوط به سال ۹۳ و ۹۴ است و از مجموع ۱۷۶ پیوند کلیه ۲۳ پیوند مربوط به اهدا عضو از بیماران مرگ مغزی است .

وی افزایش ۱۱۴تخت آی سی یو در بیمارستانها ،خریدتجهیزات پزشکی ۱۱۰میلیارد تومانی وکم شدن ۸درصد زایمانهای سزارین دربیمارستانها را از خدمات ارایه شده در ۲سال گذشته اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :