جلسه هفتگی و علنی شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۴۳ صبح امروز و برای نهمین هفته متوالی در تالار شهردار عمارت ساعت برگزار گردید. شهردار کلان شهر تبریز نیز به دلیل مأموریت اداری نتوانست در جلسه این هفته حضور یابد.

تبریزمن، سرویس شهری: رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه ایام مبارک و خاطره انگیزی همچون ولادت خجسته پیامبر اکرم، امام جعفر صادق (ع) و نیز شب یلدا را گرامی داشته و انتخاب اصغر عابدزاده به سمت ریاست شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی و ایرج شهین باهر به عنوان ریاست مرکز رسمی کارشناسان دادگستری را نیز به آنها تبریک گفت.

شهرام دبیری سپس جان باختن یکی از کارگران شهرداری منطقه ۷ تبریز را قابل تأمل دانست و افزود:متاسفانه اخیرا یکی از زحمت کشان مجموعه شهرداری حین عبور از عرض اتوبان با خودروی گذری برخورد نموده و پس از چند روز جان باخته است که باید این موضوع از سوی مسوولان مربوطه بررسی شود زیرا فعالیت کارگران شهرداری در فضایی امن، یک امر الزامی می باشد.

وی از سوانح مشابهی که در مدت زمان اخیر بر کارگران شهرداری وارد آمده و خانواده آنها را داغدار کرده نیز اظهار تأسف نمود.

تذکرات کتبی در بخش تذکرات قانونی

در بخش تذکرات قانونی و کتبی نیز، دبیر شورای شهر به قرائت پیغام های ۲ عضو شورا پرداخت.

محمدحسین جعفری در تذکر خود اینچنین آورده است:با توجه به تردد بسیار گردشگران داخلی و خارجی در مناطق مرکزی شهر تبریز و بنا بر درخواست اهالی و کسبه این معابر باید فکری اساسی برای ساماندهی بار اندازهای خیابان های این منطقه نمود تا عبور عابران نیز تسهیل گردد.

وی در بخش دیگری از تذکر خود نیز موضوع مقاوم سازی سالن شورای شهر واقع در عمارت ساعت را که از اواسط مهر ماه آغاز شد را مطرح نمود.

اعلام برائت عضو جدیدالورود از مباحث مجازی

محمدباقر لطفی در سخنرانی پیش از دستور خود، توجه اعضای شورای شهر را به مباحث بودجه ای جلب نمود و گفت:برای سال آینده حتما باید اتمام پروژه های نیمه تمام را در دستور کار خود قرار دهیم زیرا با پایان یافتن پروژه های ناقص، می توان از مشکلات موجود کاسته و رضایت مندی مردم را به دست آورد که اغلب نیز در مورد مسیرگشایی هاست و مسیر ملازینال نیز از جمله آنهاست که مغازه شهروندان تخریب شده و مدت مدیدی است که بدون پرداخت هزینه بلاتکلیف رها شده اند و رغبت سایر مردم منطقه نیز از بعد همکاری با شهرداری از بین رفته است.

وی گسترش ورزش های همگانی توسط شهرداری، طرح جامع شهر تبریز، نظارت ضعیف شهرداری در مورد تخلفات ساختمانی، پرداخت بدهی های شهرداری با اولویت بانک شهر، ساماندهی خیابان های دارایی اول تا سوم ناشی از معضلات ترافیکی، جمع آوری طبق چی های روی پل صاحب الامر به دلیل گستاخی در برخورد با عابران و تولید آسفالت و بتن های قلیایی و بی کیفیت از باب خیانت به بیت المال را مورد توجه قرار داد و افزود:اخیرا برخی از همکاران شورا در فضای مجازی اقدام به تحرکات انتخاباتی هیات رییسه نموده اند که امیدوارم روشن گری های مربوطه در این خصوص را به انجام رسانند زیرا این گونه مباحث دور از شأن اعضاست لذا ما (اعضای جدیدالورود) برائت خود را اعلام می داریم.

لطفی در پایان، نارضایتی خود از نوع تفکر برخی از اعضای شورا درباره اعضای علی البدل را ابراز داشت و اضافه کرد:برای آنهایی متاسفم که عقیده دارند ما اعضای جدیدالورود ترکیب همه چیز را بر هم زده و مانع رسیدن به هدف برخی ها شده ایم!

نارضایتی از بی توجهی اعضا به نطق پیش از دستور

در این لحظه علاءالدین نورمحمدزاده در یک تذکر آیین نامه ای متذکر شد که از فضای حاکم بر جلسه در حین سخنرانی پیش از دستور جلسه راضی نیست.

در ادامه جلسه این هفته، اعضای شورای شهر به همراه معاون شهرسازی و معماری و البته با مشایعت کارشناسان سازمان راه و شهرسازی آذربایجان شرقی به بررسی بندهای مصوبه شورای عالی شهرسازی کشور در خصوص طرح جامع کلان شهر تبریز پرداختند.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :