جلسه امروز شورای شهر تبریز به دلیل تعمیرات سالن اصلی شورا، برای دومین هفته متوالی در تالار جلسات دفتر شهردار واقع در عمارت تاریخی ساعت برگزار گردید.

تبریزمن، سرویس شهری: در ساعت ۸:۴۲ امروز جلسه رسمی با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید استارت خورد و شهردار تبریز نیز در ساعت ۸:۵۵ وارد دفتر خود شد.

در مدیریت هزینه، صرفه جویی نتیجه بخش است

رییس شورای شهر تبریز با گرامیداشت روز آمار و برنامه ریزی گفت:امیدواریم مجموعه شورا و شهرداری با برنامه ریزی های مدون، این دوره را به اتمام رسانده و برای ۵ سال آینده نیز کارگشایی نمایند.

شهرام دبیری مقوله اقتصاد مقاومتی را نیز مورد توجه قرار داد و افزود:اما متاسفانه تاکنون طرحی در خصوص این موضوع توسط کمیسیون های شورا ارایه نگردیده تا مورد بررسی و تصویب شورا قرار گیرد زیرا در مدیریت هزینه، صرفه جویی نقش بسزایی را ایفا می کند بنابراین باید سرمایه های سرگردان را در راستای رونق اقتصادی به کار گرفت.

وی همچنین با اشاره به مقوله تبریز ۲۰۱۸ و جذب گردشگر نیز اضافه کرد:اقداماتی در دست تدوین است که باید در انجام آنها تسریع گردد زیرا زمانی پذیرای گردشگران سلامت بودیم اما به دلیل عدم مدیریت صحیح تعداد زیادی از آنها رخت از تبریز بستند.

اصغر عابدزاده در نطق پیش از دستور خود به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و قناعت و استفاده بهینه، وظیفه شناسی فردی، استفاده از تولیدات داخل، توجه به نظرات مردم، حاکمیت اعتدال در اشتغال و غیره را از جمله اصولی دانست که باید مدنظر مسوولان مربوطه قرار گرفته و نگرش مقاومتی شکل گیرد.

محمدباقر لطفی هم به عنوان ناطق دوم پیش از دستور، علت تاخیر در ارایه لایحه شهرداری در خصوص یکسان سازی حقوق پرسنل این  مجموعه و عدم طرح آن در صحن شورا، اقدام عاجل در حل و فصل گره های ترافیکی برخی از معابر شهری، ناقص ماندن برخی از مسیرگشایی ها و بروز مشکلات بزرگ تر، اهمیت به کیفیت مصالح استفاده شده در برخی از پروژه ها، اهتمام برای رفع بوی متعفن مقابل پایگاه هوایی و میدان آذربایجان و دقت اعضای شورای شهر در بررسی افزون تر ابعاد مختلف اجرای پروژه ها را مورد توجه قرار داد.

یکسان سازی حقوق پرسنل در گرو طرح لایحه

شهردار کلان شهر تبریز در اظهاراتی کوتاه که از آن به تقاضای عاجزانه از اعضای شورا تعبیر کرد گفت:زیر سوال بردن اقدامات مجموعه شهرداری، به ضرر شوراست به طوری که شورا حتی یک بار هم از حق و حقوق شهر تبریز در موضوع ارزش افزوده دفاع نکرده است.

همسان سازی حقوق کارکنان شهرداری هم از دیگر مواردی بود که صادق نجفی به بیان آن پرداخت و خطاب به اعضای شورا افرود:در حقیقت ما فعلا منتظر تصویب لایحه مربوط به این موضوع هستیم تا آیتم های حقوق برای تمام پرسنل یکسان شود و تغییری هم در اعمال پرداختی ها در کار نیست و پس از آن نوبت به مارگران خواهد رسید که مورد شعار برخی ها هم واقع شده است!

وی سپس به تایم موسوم به سرداران پرداخت و اضافه کرد:این ها ۲۰ نفر هستند و بنابر گفته رییس سازمان ورزش شهرداری، حدود ۱۵سال است که به استفاده از استخر مبادرت دارند و آقای سهرابی موظف است تا به این موضوع رسیدگی نماید.

شایان ذکر است علاءالدین نورمحمدزاده و بهروز خاماچی غایبان جلسه امروز شورای شهر تبریز بودند.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :