مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با اشاره فعالیت های مراکز رشد در آذربایجان شرقی گفت: ضروری است برنامه راهبردی و اجرایی در دو حوزه عمومی و تخصصی مطابق با ماهیت هر مرکز رشد به طور اختصاصی تدوین شود.

به گزارش تبریزمن، علی جهانگیری در نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی مراکز رشد اظهار کرد: منطقه ویژه علم وفناوری آمادگی دارد تا مشاوره های لازم را در خصوص تدوین این برنامه به مراکز رشد ارائه کند.

وی با تاکید بر تدوین برنامه های کاربردی در مراکز رشد افزود: هدف ما تدوین برنامه و ارائه گزارش عملکرد و چاپ کتابچه نیست و باید با استفاده از مشاوران و متخصصان امر بتوانیم برای مراکز رشد برنامه های کاربردی تدوین کنیم.

نماینده استاندار آذربایجان شرقی در حوزه علم و فناوری با یادآوری احصای مشکلات موجود در این زمینه گفت: با تحلیل وضعیت موجود باید بتوانیم راهکارهایی برای پیشبرد اهداف مراکز رشد در نظر بگیریم که این اقدام می تواند سرمنشا خدمات بزرگی باشد.

جهانگیری استفاده از تجربیات دیگر کشورها را نیز ضروری دانست و افزود: منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی می تواند هماهنگی های مورد نیاز برای بازدید از مراکز رشد داخلی و خارجی را انجام دهد .

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا هر توریستی که در این سال وارد تبریز می شود فضای فناورانه در سطح شهر تبریز را درک نماید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :