جلسه این هفته شورای شهر تبریز امروز در ساعت ۸:۴۱ صبح و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد.

تبریزمن، سرویس شهری: نیم ساعت قبل از آغاز رسمی جلسه، ۳ عضو سحرخیز این هفته شورا شامل محمدحسن اسوتچی، شهرام دبیری و بهروز خاماچی وچند تن از خبرنگاران در سالن شورا حضور داشته و منتظر ورود سایرین بودند.

جواد ششگلانی و اسماعیل چمنی به صورت موجه غایب جلسه این هفته شورای شهر بودند و ایران آهور هم در ساعت ۹:۵۵ خود را به سالن شورا رساند.

nejati-22-of-27

کمیسیون بودجه، طرح مقاومتی تنظیم کند

رییس شورای شهر تبریز در اظهارات خود با گرامیداشت مناسبت هایی همچون هفته دفاع مقدس، روز جهانی گردشگری، افتخارآفرینی ورزشکاران تبریزی در رقابت های پارالمپیک و شکست حصر آبادان در دوران جنگ تحمیلی گفت:با همه این تفاسیر، امروزه نباید از اصل مهم اقتصاد مقاومتی غافل شویم زیرا این اقدام بهترین راه حل ممکن در برابر فشارهای وارده بر کشورمان محسوب می گردد.

شهرام دبیری سپس از کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر خواست تا با تلاش مضاعف و تخصص لازمه، طرح مدونی را در راستای اقتصاد مقاومتی تهیه و تنظیم نموده و جهت بررسی و تصویب به صحن شورا بیاورند تا در بودجه سال آینده لحاظ گردد.

وی بر ساماندهی سرمایه های سرگردان تاکید کرد و افزود:با ارتقای کیفیت موارد مختلف، انجام مدیریت هزینه امری ضروری به نظر می رسد زیرا خلاف این اصل، با اقتصاد مقاومتی همخوانی نخواهد داشت، لذا امیدواریم این طرح طی یک ماه اخیر به صحن شورا برسد.

مسوولان از دعواهای درون خانوادگی اجتناب نمایند

فریدون بابایی اقدم در نطق پیش از دستور خود به موضوع تبریز از دید گردشگران و مسافران تابستانی پرداخت و گفت:خوشبختانه تبریز در تابستان امسال بیش از سنوات گذشته پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بود و این امر در نقاط مختلف شهر کاملا مشهود به نظر می رسید که در این رابطه باید از شهرداری و سازمان های تابعه آن تقدیر و تشکر نمود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به طرح موضوعاتی قابل تأمل پرداخت و افزود:مسایل زیست محیطی ورودی فرودگاه تبریز، معطل ماندن احداث میدان دام، تعطیلی پروژه مسیرگشایی امتداد ۴۲ متری و ایجاد مشکلات عدیده برای شهروندان منطقه، مشکلات خدمات رسانی به محلات جدید الحاقی به شهر تبریز شامل کرکج، خلجان، کجوار و آناخاتون، ساماندهی بازار و کاروانسراهای بی نظیر این مجموعه و غیره از جمله مواردی است که باید در آستانه سال ۲۰۱۸ که تبریز میزبان گردشگران کشورهای اسلامی خواهد بود فکری برای آنها کرد!

بابایی در پایان نطق پیش از دستور خود همه مدیران و مسوولان شهری و استانی سطوح مختلف و به ویژه اعضای شورای شهر تبریز را به حفظ وحدت و همدلی و اجتناب از دعواهای درون خانوادگی دعوت نمود.

طرح تعدادی از نامه های ارسالی فرمانداری تبریز به شورا و رسیدگی به پرونده های شهروندان از دیگر بخش های جلسه این هفته شورای شهر بود.

بهروز خاماچی نخستین عضوی بود که در ساعت ۱۰:۱۵ تالار شورا را ترک نمود.

صادق نجفی شهردار کلان شهر تبریز نیز به سبب شرکت در اجلاس شهرداران کشورهای آسیا و اقیانوسیه در اصفهان، غایب این جلسه بود.

شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :