سعید حاجی زاده با اشاره به بوی شدید تعفن در منطقه فردگاه تبریز گفت: این وضعیت اصلا زیبنده و شایسته کلانشهر تبریز نیست و باید فاضلاب کارخانجات واقع در غرب تبریز ساماندهی شوند.

تبریزمن، سرویس شهری: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز در گفتگو با “تبریزمن” افزود: این بوی ناخوشایند از مدت ها پیش در منطقه فرودگاه تبریز وجود داشت ولی به تازگی خیلی شدیدتر شده و چهره آن قسمت از شهر را به هم زده است.

وی سپس گفت: این منطقه به جهت اینکه ورودی شهر تبریز است و مهمانان زیادی از غرب تبریز وارد کلانشهر می شوند باید هرچه زودتر ساماندهی شود. همچنین مسافرانی که به منطقه آزاد ارس می روند نیز با این وضعیت و بوی شدید تعفن روبه رو می شوند.

حاجی زاده سپس افزود: امروز در جلسه شورای شهر نیز در این خصوص بحث هایی شد و آقای شهردار از رفع معضل بوی تعفن غرب تبریز تا ظرف یک ماه آینده خبر داد و منبع این بو را نیز کارخانجات و واحدهای صنعتی غرب تبریز عنوان کرد.

گفتنی است بوی شدید تعفن در غرب تبریز و اطراف میدان آذربایجان و ورودی فرودگاه تبریز چنان بالاست که حتی تحمل آن در داخل ماشین هایی که شیشه هایشان بالاست هم طاقت فرساست.

حاجی زاده

بهره برداری از پروژه مسیرگشایی خیابان عطارنیشابوری در آینده نزدیک

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز همچنین در ادامه گفتگوی خود با تبریزمن از بهره برداری پروژه مسیرگشایی خیابان عطارنیشابوری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این خیابان ۲۴ متری است که با انجام مسیرگشایی به ۳۵ متر افزایش می یابد.

حاجی زاده سپس به ترافیک بالای این منطقه و سه راهی گلگشت اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه به طول ۱٫۵ کیلومتر است که با افتتاح آن شاهد تسهیل عبور و مرور و کاهش ترافیک این منطقه از شهر خواهیم بود.

وی سپس ابراز داشت: در دو سال اخیر پیگیری های زیادی برای این پروژه انجام شد و اعتبارات خوبی نیز اختصاص یافت که هم اکنون شاهد هستیم منطقه ۲ شهرداری تبریز ۵۰ درصد تملک ها را انجام داده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :