معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در دیدار مدیران علمی و اجرایی کنگره بین المللی استاد شهریار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام یافته برای برگزاری کنگره فوق به تشکیل شورای سایستگذاری وهمچنین   کمیته  های علمی و تخصصی  اشاره نمود و افزود: این کنگره با تکیه بر تفکر دینی، انقلابی، اخلاقی و تربیتی شاعر شهیر وحکیم ایران زمین، استادشهریار رضوان الله برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه این کنگره در سطح فرا منطقه ای و  بین‌المللی برگزار می‌شود،

تصریح کرد: کشورهای همسایه و دارای فرهنگ مشترک با ایران و ارتباط فرهنگی با ما نیز در این کنگره حضور پر رنگی خواهند داشت و تاثیر گذاری استاد شهریار در جهان اسلام و کشورها ی منطقه  بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به  نقش شخصیت دینی وانقلابی استاد شهر یار در در بسیج عمومی مردم علیه استکبار جهانی وحضوررجوانان در جبهه های جنگ علیه باطل ابراز داشت: در برابر هجمه سنگین دشمن معرفی شخصیت های انقلابی ودینی  همچون استاد شهریار از اهمیت بیشتری برخوردار است.

حمیدی  با اشاره به محورهای برگزاری این کنگره گفت: انقلاب اسلامی در آثار استاد شهریار، نقش استاد شهریار در شکل گیری و گسترش جریان شعر دفاع مقدس، تجلی معارف و مناقب اهل بیت (ع) در اشعار استاد شهریار، ولایت فقیه در اندیشه استاد شهریار، تجلی مضامین قرآن در شعر شهریار، تبلور هویت دینی در منظومه حیدربابا، بررسی مبانی دینی اشعار استاد شهریار، آداب اخلاقی و تربیت اسلامی در اشعار استاد شهریار، شاخصه های عرفان شیعی در اشعار استاد شهریار، فرهنگ عاشورا در شعر استاد شهریار، تجلی بصیرت دینی و انقلابی استاد شهریار در اشعار وی و ایران، هویت و وحدت ملی در اشعار استاد شهریار از جمله شاخص ترین محورهای برگزاری این کنگره است.

‌وی خاطر نشان ساخت شهرداری تبریز‌ در راستای نگرش فرهنگی خود از هیچ کوششی برای تحقق این نقش، دریغ نخواهد کرد و همه تلاش خود را جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این کنگره انجام خواهد داد.

.گفتنی است کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار با محوریت دینی و انقلابی روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور سال جاری توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی و معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با مشارکت دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان در تالار وحدت دانشگاه تبریز  برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :