رییس شورای اسلامی شهر تبریز، با بیان این که تلاش شهرداری در حوزه اجتماعی قابل‌تقدیر است، گفت: همگرایی دستگاه‌های اجرایی در موضوعات اجتماعی و فرهنگی، ضرورت مهم اصلاح شاخص‌های رفتاری است.

به گزارش تبریزمن، دکتر شهرام دبیری در اولین نشست شورای سیاست گذاری پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی استان، با بیان این مطلب اظهار داشت: تمهیدات مهم اجتماعی از قبیل طرح سنجش عدالت در شهر و طرح جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، در صورت اجرا، موثرترین اقدام اجتماعی شهرداری تبریز خواهد بود.

IMG_9992

وی سلامت و امنیت را بزرگترین دستاوردهای هر جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: پیشگیری به مراتب، مهم‌تر از علاج است؛ از این رو، در صورت تدوین و اجرای برنامه‌ریزی‌های دقیق پیشگیری، پیامدهای ناگوار بعدی نیز کاهش خواهد یافت.

دبیری اظهار داشت: امروز شاهدیم که به واسطه موقعیت اجتماعی شهر تبریز، پدیده‌هایی از قبیل معتادان متهاجر و تکدی‌گری، در سطح شهر دیده نمی‌شوند. البته «دیده‌نشدن» دلیل بر «وجود نداشتن» نیست؛ بنابراین برنامه‌ها و اقدامات‌مان باید به صورت ریشه‌ای در لایه‌های مختلف شهر اجرا شود.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز، خاطرنشان کرد: شهرداری، در کنار ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی، گام‌های موثری را در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی پیشگیری از اعتیاد برداشته است.

دبیری این اقدامات می‌تواند در کنار نقش گروه‌های مردمی و به خصوص بسیج، گستردگی و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :