شهردار تبریز با حضور در محل داوری مسابقه طراحی داخلی ورودی ایستگاه شماره ۱۱ مترو تبریز از طرح های شرکت داده شده در این مسابقه بین المللی بازدید کرد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی در نشست با هئیت داوران مسابقه بین المللی طراحی ایستگاه میدان ساعت مترو تبریز اظهار کرد: میدان ساعت تبریز یکی از میادین زیبا و مهم تبریز می باشد که از نظر معماری و تاریخی دارای هویت خاصی است، به همین دلیل طراحی ایستگاه این میدان، باید معرف شاخص‌های هویتی شهر باشد.

شهردار تبریز با اشاره به اهمیت خاص و قرار گرفتن این ایستگاه در میدان ساعت تبریز گفت: با توجه به احداث ایستگاه شماره ۱۱ مترو تبریز در این میدان نظر بر این شد تا با برگزاری یک مسابقه بین المللی طرح متناسب با المان های بومی تبریز و معماری ایرانی اسلامی تبریز برای این ایستگاه انتخاب شود.

شهردار تبریز با اشاره به استقبال گسترده معماران داخلی و خارجی از این مسابقه اظهار کرد: طرح های معماری داخلی و خارجی خوبی در این مسابقه شرکت داده شده اند و با توجه به تاریخ و معماری بومی و متناسب با معماری تبریز یکی از طرح ها توسط هئیت داوران انتخاب خواهد شد.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه با اجرای طرح ایستگاه میدان ساعت زیبایی و منظر هویتی میدان ساعت دو چندان خواهد شد، گفت: طرح نهایی برای اجرا در این ایستگاه، بعد از داوری هر طرحی که با هویت اسلامی ایرانی و تاریخ مردم تبریز و آذربایجان همخوانی بیشتری داشته باشد اجرایی خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :