تنها چند ماه تا آغاز رویداد تبریز۲۰۱۸ باقی مانده و همانگونه که پیش بینی می شد، زمان خیلی زود گذشت و ما همچنان اندر خم یک کوچه مانده ایم. به نظر می رسد مسئولان شهر و استان هم دقیقا توجیه نشده اند که منظور از سال ۲۰۱۸، همین چند ماه آینده و سال نوی میلادی است و نه ۲۰۱۸ شمسی که ۶۲۲ سال دیگر فرا خواهد رسید! البته با روند فعلی به نظر می رسد تا آن زمان هم نتوانیم آنطور که باید سر و سامانی به شهر تبریز دهیم…!

تبریزمن، سرویس شهری: امروز دیگر همه می دانند که مسئولان تبریز به هیچ وجه اراده کافی برای آماده سازی شهر را نداشته و ندارند و دست در دست دولت نشسته و گذر زمان را نظاره می کنند. کار به جایی رسیده که خود مسئولین همدیگر را متهم می کنند که با نصب چند بنر و پوستر نمی توان میزبانی مناسبی ارائه کرد!

خوب است که مسئولان این را می دانند، اما چه کسی باید عمل کند؟ چه کسانی باید مسئولیت اقدامات اجرایی و پیشنهادات بیشماری که مردم و رسانه ها به صورت داوطلبانه ارائه داده اند را بررسی و عملی کند؟ نکند مسئولین انتظار دارند تا مردم آستین بالا زده و بیل و کلنگ به دست کار ها را پیش ببرند؟

فی الواقع برخورد مدیران‌مان را چنانچه با سایر مدیران قیاس کنیم، فیلم طنز خوبی در می‌آید که می‌‌‌توان در هنگام آغاز برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ برای میهمانان خارجی هم پخش کرد!

آنگونه که از شنیده ها برمی آید یکی از مسئولان استان در جلسه اخیر مربوط به رویداد تبریز۲۰۱۸ در حضور معاون گردشگری کشور، پیشنهاد داده بود تا به جای تبریز۲۰۱۸، از «تبریز۹۷» استفاده و برنامه ها را از نوروز آغاز کنیم تا هم سه ماه فرصت بیشتری برای آماده سازی داشته باشیم و هم به جای سال میلادی که برای اجنبیان است (!) از همین سال شمسی خودمان استفاده کنیم…

احیانا خانم معاون در مواجهه با چنین پیشنهاداتی پیش خود گفته است که این ها دیگر چه کسانی هستند!! دیگر شهر ها برای اینکه چنین موقعیتی نصیبشان شود و بتوانند لیاقت و عرضه مدیریتی و نام و آوازه شهرشان را به رخ بکشند، سر و دست می شکنند آن وقت این آقایان دنبال بهانه اند.

photo_2017-07-11_14-44-44

تصور کنید که یکی از شهرهای اصفهان، یزد و یا شیراز موفق می شدند چنین عنوانی را تصاحب و پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ شوند. مطمئن باشید هم اکنون صدا و سیما و رسانه های داخلی و خارجی و شهرداری و دولت و همه و همه بسیج شده و شهر را به یک جاذبه بزرگ گردشگری برای گردشگران مسلمان مبدل کرده و استفاده های تبلیغاتی مختلفی از این موضوع می کردند.

اما افسوس که مسئولان ما نه توانایی مذاکره و جذب سرمایه دارند و نه حال و حوصله کار و وارد میدا عمل شدن! اگر هم شهر دیگری پایتخت گردشگری می شد همین ها از شهرداری و استانداری و مجلس سخنرانی می کردند که حق آذربایجان را خوردند و به شهر دیگری دادند و …

با این وضعیت فعلی به نظر می رسد واقعا مسئولان ما توجیه نشده اند که منظور از ۲۰۱۸ همین چند ماه دیگر و سال نوی میلادی است و نه ۲۰۱۸ شمسی که ۶۲۲ سال دیگر فراخواهد رسید! البته اگر روند فعلی ادامه یابد، شاید تا آن زمان هم نتوانیم آنطور که باید خود را برای میزبانی از گردشگران آماده کنیم.

تبریز۲۰۱۸ و عملکرد مدیران و مسئولان ما نشان داد که نه دولت حق ما را می خورد و نه شهر های دیگر، بلکه این مسئولین ما هستند که با ضعف خود باعث از دست رفتن فرصت ها و حق و حقوق ما در عرصه های مختلف ورزشی، گردشگری، اقتصادی و سیاسی می شوند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :