معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محیط‌زیست معتقد است که بیش از ۷۰ درصد آلودگی شهر تبریز مربوط به محدوده مرکزی تبریز است، گفت: اجرای زوج و فرد بخشی از این موضوع را حل می‌کند ولی طرح جدید LEZ جایگزین خوبی برای زوج و فرد است.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی عصر امروز در جلسه شورای ترافیک آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه طرح زوج و فرد برای کنترل میزان آلودگی منطقه مرکزی شهر باید اجرایی شود، اظهار داشت: وسعت قبلی مشخص‌شده کوچک بود ولی در پیشنهاد جدید افزایش‌یافته که باید تا ۱۰ روز نهایی شده و برای اجرا ابلاغ کنیم.

وی با بیان اینکه محیط‌زیست معتقد است که بیش از ۷۰ درصد آلودگی شهر تبریز مربوط به محدوده مرکزی تبریز است، افزود: اجرای زوج و فرد بخشی از این موضوع را حل می‌کند ولی طرح جدید LEZ جایگزین خوبی برای زوج و فرد است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه با این طرح خودروهایی که معاینه فنی ندارند اجازه ورود به این محدوده را نخواهند داشت، ابراز داشت: خودروها کدبندی شده و رنگ زیست‌محیطی دریافت می‌کنند تا محدوده‌ای که امکان ورود به آن محدوده را دارند براساس آلایندگی مشخص شود.

پورمهدی در ادامه فعالیت ناوگان فرسوده تاکسی و اتوبوس در سطح شهر تبریز و افزایش آلودگی شهر از این مسیر را یادآور شد و گفت: اتوبوس‌های جدید در مرکز شهر فعالیت کنند تا آلودگی مرکز شهر کنترل شود.

وی بر نوسازی تاکسی‌های فرسوده تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: تسهیلات لازم باید بر اساس توان رانندگان تأمین و اعطا شود، ضمن اینکه با تشکیل شرکت‌های تاکسی‌رانی، هر شرکت حداقل ۱۰۰ خودرو وارد ناوگان کرده و از رانندگان فعلی استفاده کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: تا دو ماه آینده ۱۷۵ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوس‌رانی تبریز می‌شود که باید در بافت مرکزی از این اتوبوس ها استفاده کنیم.

پورمهدی در ادامه با اشاره به ترافیک بالای برخی از خیابان‌های تبریز، اظهار داشت: تعدادی از این خیابان‌ها باید یک طرفه شوند چراکه ظرفیت خیابان‌های ما برای دو طرفه کافی نیست و باید به‌تدریج به یک طرفه کردن خیابان‌های قدیمی برای باز کردن قفل ترافیکی اقدام کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :