مدیرکل اقتصاد و دارایی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت برگزاری طرح رتبه بندی شرکت‌های برتر منطقه آذربایجان گفت: این طرح می تواند به کل کشور تسری یابد.

به گزارش تبریزمن، “رضا حسینی” اظهار کرد: اگر رتبه بندی و معرفی شرکت‌های برتر به صورت استاندارد برگزار شود، نتایج این ارزیابی قطعا امتیاز معتبری برای شرکت‌های برتر محسوب می‌شود.

وی افزود: کسب رتبه‌های بالا بر اساس معیارهای علمی و منطقی به افزایش مبادلات تجاری، تسهیل انجام امور کیفی و رونق شرکت‌ها می‌انجامد.

حسینی تصریح کرد: اگر ارزیابی شرکت‌ها به نحو صحیحی انجام پذیرد، می‌تواند در کیفیت تولید، فروش، استفاده از منابع تسهیلاتی و شریک یابی و در نتیجه توسعه روزافزون شرکت ها بسیار تاثیرگذار باشد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: اگر سنجش و رتبه بندی شرکت‌ها بر اساس شاخص‌های تعریف شده کیفی انجام پذیرد نتیجه ارزیابی مثبت خواهد بود؛ در غیر این صورت نه تنها اثر مثبتی نخواهد داشت بلکه تبعات منفی آن دامنگیر اقتصاد جامعه خواهد شد.

این مسئول اظهار کرد: این طرح حتی می تواند به کل کشور تسری یابد، به شرطی که شاخص های ارزیابی در حوزه‌های مختلف تولیدی، مالی و مدیریتی به خوبی تعریف شده باشد.

لازم به ذکر است: چهارمین همایش معرفی شرکت‌های برتر منطقه آذربایجان موسوم به «ایران تک» در مهر ماه سال ۱۳۹۵ با حضور مدیران عامل برترین شرکت‌ها، مقامات کشوری و استانی و رؤسای سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی و خصوصی منطقه برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :