رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در زمان کنونی طرح نیمه تمامی در حوزه خدمات بهداشتی در سطح استان وجود ندارد.

به گزارش تبریزمن، دکتر محمدحسین صومی، روز پنجشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان هشترود افزود: بودجه سال گذشته این دانشگاه ۷۸ هزار میلیارد ریال بود که تاکنون ۶۵ درصد آن تخصیص یافته است.

وی، از ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان زیر ۱۴ سال و زنان باردار و شیرده خبر داد و اظهار کرد: این طرح امسال برای اولین بار در استان اجرا و تمام خدمات دندانپزشکی به صورت رایگان ارایه می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: چاراویماق به عنوان کارگاه (پایلوت) برای اجرای این طرح انتخاب و از تیر امسال در این شهرستان اجرا می شود.

صومی، با اشاره به تجهیز بیمارستان ها به تخت های ویژه ccu، ادامه داد: ۱۱۵ تخت ویژه به بیمارستان ها واگذار شده و در این زمینه فقط با کمبود نیروی انسانی متخصص روبرو هستیم که به زودی این مشکل نیز رفع می شود.

وی، در خصوص عدم پرداخت کارانه کارکنان بهداشتی و درمانی، گفت: بیمه خدمات درمانی از اول خرداد و تامین اجتماعی از آذر سال گذشته تاکنون، هیچ گونه پرداختی به این دانشگاه نداشته اند که در صورت پرداخت بدهی آن ها، کارانه کارکنان به زودی پرداخت می شود.

صومی، افزود: برای ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی در هشترود در راستای ارایه خدمات سرپایی به بیماران، کلینیک تخصصی در این شهرستان ایجاد و تجهیز می شود.

وی گفت: در سال های گذسته به علت مدیریت های ضعیف در بیمارستان هشترود، آب های این بیمارستان به پی ساختمان نفوذ کرده و باعث ترکیدگی دیوارها شده بود که با اجرای ۲۰ هزار متر مربع لوله کشی مجدد، این معضل رفع شد.

فرماندار هشترود نیز در این جلسه خواستار تامین پزشکان متخصص و کادر مجرب برای بیمارستان این شهرستان شد و گفت: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر آزاد راه پیامبر اعظم (ص)، جاده مراغه – هشترود و جاده قدیم تهران – تبریز و انتقال بیماران این منطقه و سوانح رانندگی این جاده ها به بیمارستان این شهرستان، وجود پزشکان متخصص و دستگاه های مجهز در آن ضروری است.

حسن مستفید، همچنین خواستار احداث تصفیه خانه مجهز برای امحای زباله های بیمارستانی در این شهرستان شد و افزود: زباله بیمارستان و شیرابه های آن به زمین های کشاورزی اطراف هدایت می شود که با ایجاد این تصفیه خانه، از این کار جلوگیری می شود.

وی، ساخت اورژانس مخصوص حوادث جاده ای در این شهرستان را ضروری اعلام کرد.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس نهم نیز خواستار احداث درمانگاه در دهستان نصیرآباد هشترود شد و گفت: اگر این درمانگاه در این دهستان احداث شود مشکل بیمارات تصادفی آزادراه و روستای اقماری شرق هشترود و غرب چاراویماق حل می شود.

غلامحسین شیری علی آباد، تکمیل و تجهیز بیمارستان چاراویماق را ضروری دانست و افزود: در صورت تکمیل و تجهیز آن، دیگر بیماران این شهرستان به هشترود اعزام نمی شوند.

سیدحمزه امینی، منتخب مردم هشترود و چاراویماق در مجلس دهم نیز در این جلسه، خدمت بی منت به مردم بویژه روستاییان را وظیفه همگان دانست و گفت: در بیشتر روستاهای این شهرستان، مردم از کمبود خدمات بهداستی گلایه دارند و باید هرچه زودتر این مشکل حل شود.

پس از برگزاری این جلسه، با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مسوولان محلی، اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) که تجهیز و تکمیل شده بود، بخش icu با شش تخت مجهز به سیستم جدید و ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان با دو هزار متر مربع در سه طبقه در کل با ۶۰ میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.

شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :