استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای کنترل و پیشرفت طرح ها به طور حتم باید برنامه زمان بندی داشته باشیم، گفت: مدیران دستگاه ها برای اتمام طرح ها بر اساس برنامه زمان بندی شده تلاش کنند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد: برنامه ای که از اول اردیبهشت به مدیران ابلاغ شده است باید هر چه سریع تر اجرایی شود.

وی با اشاره به برگزاری سمینار استانداران در مشهد گفت: بحث عمده‌ آن سمینار اقتصاد مقاومتی بود و مصوبه دولت مبنی بر انتخاب استان آذربایجان‌شرقی به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی اعلام شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در آن سمینار برنامه‌ای را که برای سال ۹۵ جهت تحقق اقتصاد مقاومتی استان داشتیم، ارائه کردیم و هسته‌های کلیدی و طرح های هر هسته مورد استقبال استانداران قرار گرفت.

جبارزاده ادامه داد: هنگام ارائه سند تدبیر و توسعه استان در سمینار به این اشکال برخورد کردم که زمان به ثمر رسیدن طرح ‌ها قید نشده که لازم است این زمان‌بندی صورت گیرد.

وی اشتغال زایی در سال جاری را یکی از اهداف کلان مدیریت استان دانست و گفت: موظف هستیم نسبت به بحث بیکاری تدبیر کنیم که در قالب سند تدبیر و توسعه و اقتصادمقاومتی قابل حل است و امروز راه‌اندازی شیوه استاد شاگردی را آغاز می کنیم.

جبارزاده با اشاره به افزایش صادرات و توجه به محصولات بخش کشاورزی استان خاطر نشان کرد: در ارتباط با بحث صادرات از استان ما انتظار ویژه‌ای هست و بنده از تجار و صادرکنندگانی که در روسیه سابقه فعالیت دارند می‌خواهم هولدینگ صادراتی تشکیل دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید بر بازار روسیه تمرکز ویژه ای داشته باشیم، افزود:اتاق بازرگانی جلساتی داشته باشد تا محصولات مورد نیاز روس ها بر اساس خواست آنها بسته بندی و صادر شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی حجم مبادلات تجاری بین روسیه و ترکیه را چهار و نیم میلیارد دلار اعلام کرد و با بیان اینکه امروز این بازار تکلیف مانده است، گفت: باید تلاش کنیم بخش عمده ای از این بازار را به دست آوریم و ما با تمام توان در خدمت تسهیل صادرات هستیم.

جبارزاده همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خواست نسبت به افزایش موزه ها، اقامتگاه ها و مراکز رفاهی و خدماتی تلاش کنند تا در آمد حاصل از توریسم و گردشگری در زمینه اشتغال هزینه شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :