طرح سراسری یک کتابفروشی به وسعت ایران در آخرین روز از هفته کتاب و طرح کتابخانه گردی با شرکت مسئولان فرهنگی آذربایجان شرقی اجرا شد.

به گزارش تبریزمن، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی روز یکشنبه در حاشیه اجرای این طرح گفت: برای تشویق مردم به کتابخوانی ، رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، همزمان با بیست و سومین دوره هفته کتاب تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، به طور مستقیم به خریداران کتاب پرداخت کرد.

علی اکبر صفی پور اظهار کرد: دراین طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا بودند، پس از ثبت نام در سایت خانه کتاب ketab.ir و تایید، کتاب های خود را با ۲۰ درصد تخفیف به خریداران می فروشند.

وی افزود: مؤسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت می کند.

صفی پورهمچنین یادآور شد : برای تقویت کتابخانه های عمومی استان امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کتاب ناشران استان خریداری و در اختیار این کتابخانه ها قرار گرفت.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز دراین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ترویج کتابخوانی اصلی ترین هدف اجرای این طرح آزمایشی درهفته کتاب است.

محمد حسن چمیده فر اظهارکرد: سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال تعیین شد که خریدار می تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی که عضو طرح هستند تا سقف یادشده خرید کند.

وی افزود: البته امروز آخرین روز این طرح بود که به صورت سمبولیک توسط مسئولان فرهنگی و فرماندار تبریز در چند کتابفروشی قدیمی اجرا شد.

انتهای پیام /*


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :