قهرمان سنگین وزن المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: اگر خدا بخواهد و رقیبانم را در مسابقات جهانی آمریکا پشت سر بگذارم، این با ارزش‌ترین مدالی است که کسب می‌گنم.

به گزارش تبریزمن، بهداد سلیمی که این روزها خودش را برای حضور در مسابقات جهانی آمریکا آماده می‌کنددرباره آخرین شرایط تمرینی‌اش اظهار داشت: تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارم و اردوهای قبلی نیز به خوبی پیگیری شد و به وزنه‌های خوبی دست یافتم.

بهداد سلیمی

وی افزود: کمی از ناحیه کمر دچار آسیب‌دیدگی شدم و درد داشتم ولی با فیزیوتراپی مناسب بهتر هستم و مشکلی در شرایط کنونی ندارم وتمرینات را دنبال می‌کنم. یک وزنه‌بردار همیشه مصدومیت را همراه خود دارد و با توجه به سنگین بودن این ورزش کمر درد نیز همیشه شایع است ولی خدا را شکر با پیگیری پزشک تیم ملی در حال برطرف کردن موقتی این مشکل هستم تا آماده حضور در مسابقات جهانی شوم.

دارنده مدال طلای سنگین وزن المپیک و جهان در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد کاهش وزن محسوسی نیز نسبت به گذشته داشته است، خاطرنشان کرد: در مسابقات جهانی سال قبل ۱۷۲ کیلوگرم داشتم اما پس از آمدن توکلی وزنم را کاهش دادم و اکنون ۱۶۷ کیلوگرم هستم ولی وزنم خوب است و با این شرایط بهتر می‌توانم تمرین کنم.

سلیمی ادامه داد: متاسفانه در نقطه‌ای که برای رکورد زدن تلاش می‌کرم مصدومیت سراغ من آمده ولی تمرینات بدنسازی خوبی را پشت سر گذاشتم و ای کاش این مشکل مصدومیت برای من ایجاد نمی‌شد تا بهتر روی تخته بروم.

وی در ارتباط با اینکه آیا مشکلات خوابگاهی وزنه‌برداران برطرف شده یا خیر، عنوان کرد: با آمدن مرادی تغییرات زیادی صورت گرفته و سبک و سیاق تغییر کرده است. رستوران و غذا شرایط بهتری پیدا کرده‌اند و در شأن وزنه‌برداران است و شرایط اردوها نیز با گذشته بسیار تفاوت پیدا کرده است.

وزنه‌بردار دسته +۱۰۵ کیلوگرم کشورمان در خصوص اینکه آیا با نحوه تمرینات حسین توکلی مشکلی ندارد، گفت: توکلی چندین سال است در جوانان زحمت کشیده و عامل اصلی رشد من توکلی بوده است و اکنون هم در بزرگسالان خوب کار می‌کند و امیدوارم بتواند نتیجه خوبی را به دست آورد و خدا هم کمک کند تا موفق باشیم.

سلیمی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به برگزاری مسابقات جهانی در ایالات متحده آمریکا اهتزاز پرچم ایران و سرود کشورمان اهمیت دو چندانی دارد، چقدر این موضوع روی کارتان تاثیرگذار است، بیان کرد: برای من به شخصه باعث افتخار است که پرچم و سرود ایران در آمریکا نواخته شود و این افتخار بزرگی است و اگر خدا بخواهد و رقیبان را پشت سر بگذارم این با ارزش‌ترین مدالی است که کسب کرده‌ام.

وی در این خصوص که ایا تمرینات سایر رقبایش را نیز پیگیری می‌کند یا خیر، تصریح کرد: چندان پیگیر تمرینات سایر رقیبان نیستم و کار خودم را انجام می‌دهم و خیلی برای من اهمیت ندارد چه وزنه‌ای را آنها می‌زنند. رقیب اصلی من وزنه است و اگر آن رابزنم رقیبان هم پشت من می‌مانند. جنگ اصلی من با وزنه است و تمرینات سایر نفرات را نمی‌بینم، البته ۱۰ روز دیگر مسابقات قهرمانی اروپا برگزار می‌شود و می‌توان به آن توجه کرد تا میزان آمادگی رقبا در صورت حضور در متوجه شویم.

قهرمان جهان و المپیک در ارتباط با مشکلی که برای سهراب مرادی نیز پیش آمده به تسنیم گفت: اگر منصفانه بخواهیم صحبت کنیم اگر مرادی در مسابقات جهانی باشدتیم برای قهرمانی مدعی است ولی اگر نباشد شرایط سخت است. بودن سهراب موثر است ولی من دقیق در جریان نیستم که چرا برای وی مشکل ایجاد شده است. فدراسیون اعلام کرده که فدراسیون قبلی او را بازنشسته کرده است و فردی که بازنشسته باشد نمی‌تواند ۶ ماه روی تخته برود. امیدوارم به هر شکل مشکل او حل شود و اگر این مهم رخ دهد تنها مربوط به او نیست و به همه ایران بستگی دارد. مسئولان نیز باید به این موضوع با دید ملی نگاه کنند تا مشکل سهراب حل شود. کمک وزارت ورزش و کمیته هم موثر است تا با تیمی کامل راهی مسابقات جهانی شویم.

سلیمی در پاسخ به این سؤال که با توجه به مشکلی که از لحاظ زمانی برای کشتی‌گیران در آمریکا ایجاد شد آیا بهتر نیست که زمان تمرینات براساس زمان مسابقه در آمریکا تنظیم شود، اظهار داشت: من ورزشکار هستم و کادر فنی و فدراسیون تصمیم می‌گیرند و من نمی‌توانم شب تنهایی تمرین کنم و اگر کادر صلاح بداند این کار انجام می‌شود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، وی در خصوص حضورش در لیگ وزنه‌برداری نیز عنوان کرد: من از مسئولان تیم یاسین پیش‌رو قم تشکر می‌کنم که در لیگ حاضر شدند و این اتفاق در نهایت باعث می‌شود تا سال آینده نیز تیم‌های بیشتری در لیگ حضور پیدا کنند. در خصوص ذوب آهن نیز ترجیح می‌دهم فعلا حرفی نزنم و تلاش می‌کنم بهترین نتایج را کسب کنیم، البته تیم ما در هفته اول یک اوتی و یک مصدم داد ولی تلاش خود را برای رسیدن به قهرمانی خواهیم کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :