پایانه مرکزی تبریز بالاخره پس از سال ها تاخیر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان ارشد استانی و شهری افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، این پروژه ۲۸ ساله ارزشمند شهری که سال ها دچار وقفه و مشکل بود با تلاش شهرداری تبریز، طلسم آن شکسته شد.

منابع مالی پایانه مرکزی تبریز ۲۰۰ میلیارد ریال در از سال ۶۶ تا ۹۲ تخصیص یافته است و ۶۰۰ میلیارد آن  در دوسال گذشته تزریق شده است. به گفته مسئولان ارشد استانی اگر شهرداری تبریز ورود نمی‌کرد همچنان ناقص باقی می‌ماند.

۷ درصد پیشرفت با نفت ۱۲۰ دلاری!

دکتر اسماعیل جبارزاده با اشاره به پیشینه اجرای این پروژه اظهار می‌کند: پروژه ترمینال، در سال‌های نفت ۱۲۰ دلاری، بیش از ۷ درصد پیشرفت نداشت اما همت ویژه عمرانی در استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز موجب شد، تنگناهای مالی، مانعی برای تداوم برنامه‌های عمرانی شمرده نشود.

وی یادآور می‌شود: بر همین اساس در دو سال گذشته شاهد بودیم که عزیزان ما در شهرداری، هر سه چهار ماه یکبار، یک پروژه مهم را به ثمر رسانده و تقدیم شهروندان کردند؛ به همین خاطر،  به نوبه خودم از شهر دار فعال و تلاشگر، مهندسان و مجریان عمرانی تشکر می‌کنم.

یک المان ارزشمند شهری

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از پروژه پایانه مرکزی تبریز به عنوان یک المان ارزشمند شهری یادکرده و می‌گوید: با توجه به اهمیت مبادی ورودی شهر پروژه پایانه مرکزی تبریز می‌تواند به عنوان یک المان ارزشمند شهری مطرح شود.

صادق پور مهدی با اشاره به اینکه اگر شهرداری تبریز این پروژه را عهده دار نمی‌شد به نتیجه نمی‌رسید ، خاطر نشان می‌کند:

درباره پروژه پایانه مرکزی تبریز در دولت‌های پیشین پیگیری‌هایی انجام شد ولی متاسفانه عقیم ماند و در این دوره نیز با شهرداری تبریز وارد مذاکره شدیم که شهردار کلانشهر تبریز این مسئولیت را عهده‌دار شدند و نتیجه‌ای ارزنده به دست آمد.

وی ادامه می‌دهد: اگر شهرداری برای اتمام این پروژه وارد عمل نمی‌شد این پروژه به نتیجه نمی‌رسید.

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی ، با اشاره به اهمیت افتتاح این پروژه در حوزه گردشگری یادآور می‌شود: با توجه به اهمیت مبادی ورودی و خروجی در حوزه گردشگری مسلما افتتاح این پروژه و افزایش ورود و خروج گردشگران تاثیر بسزایی خواهد داشت.

پایانه مرکزی تبریز، ضروری‌ترین پروژه شهری

فرماندار کلانشهر تبریز می‌گوید: وجود ترمینال مدرن و پیشرفته جز ضروریات این شهر بود.

رحیم شهرتی‌فر با اشاره به اتمام پروژه ترمینال مرکزی شهر تبریز یادآور می‌شود: شهرداری تبریز با اهتمام ویژه و با صرف هزینه قابل توجه پروژه ترمینال تبریز را به سرانجام رساند.

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه همواره  باید برای استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی آماده باشیم، خاطرنشان می‌کند:

وجود ترمینال های مجهز و استاندارد در حمل و نقل بین شهری و بین المللی صنعت توریسم در کلانشهری مانند تبریز تاثیر گذار و مهم می باشد.

شهرتی فر اضافه می‌کند: خوشبختانه با تکمیل و احداث این ترمینال، مسافران ورودی و خروجی تبریز مکانی در شان خود در اختیار خواهند داشت که می تواند در مدت حضور مسافران رفاه آسایش آنان را تامین کند.

فرماندار تبریز در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه این ترمینال آبرویی برای شهر گردشگر پذیر تبریز خواهد بود ، می‌گوید:  تکمیل این ترمینال بعد از سالیان دراز که توسط شهرداری تبریز انجام گرفت رضایتمندی شهروندان را باعث شده و گامی در راستای آماده سازی تبریز برای سال ۲۰۱۸ تلقی می شود.

افتتاح پایانه مرکزی تبریز اولین گام استقبال از ۲۰۱۸

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز افتتاح این پروژه ارزشمند را در راستای رضایتمندی و جذب گردشگران تاثیر گذار دانسته و می‌گوید: پایانه‌های ورودی و خروجی یک شهر به عنوان اولین ایستگاه تاثیرگذار در ذهن گردشگر بسیار اهمیت دارد چرا که گردشگر در برخورد این اماکن تصورات خود را به واقعیت تبدیل می‌کند.

فرزین حق‌پرست ادامه می‌دهد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه نوروز افتتاح این پروژه یک هدیه ارزشمند برای مسافران نوروزی و شهروندان تبریز است و می تواند گامی ارزشمند در راستای آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ باشد.

وی یادآور می‌شود: وجود یک ترمینال مدرن و مجهز یکی از نیازهای اساسی شهر تبریز بود و اگر شهرداری تبریز به این پروژه ورود نمی کرد مجبور بودیم این موضوع را در کمیته زیرساخت برای تبریز ۲۰۱۸ بررسی کنیم.

ولی افتتاح این پروژه اولین گام عملیاتی برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ شد.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، همچنین این پروژه از لحاظ معماری حائز اهمیت دانسته و خاطرنشان کرد: ساختمان پایانه مرکزی تبریز از لحاظ معماری نیز حالت دعوت کننده دارد و این نوع معماری گزینه مناسبی برای ساختمان ترمینال است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :