مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی گفت: در دو سال گذشته، همکاری شهرداری و صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی به خوبی عملی شده ولی با این حال، ضرورت ادامه همکاری‌های گسترده‌تر بارز است.

به گزارش تبریزمن، محسن لطیفی در دیدار با شهردار تبریز با بیان این مطلب افزود: برگزاری نشست‌ها و جلسات متعدد، امر مهمی است، اما اعتقادم این است که باید برنامه‌ها نمود عملی داشته باشد.
وی اظهار داشت: به تجربه ثابت شده است که هر جا اعتماد مردم بیشتر باشد، همراهی و مشارکت نیز بیشتر است و این نشان از اهمیت مباحث فرهنگی دارد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: شهردار تبریز، چه در دوره‌های قبل از حضور در راس مدیریت شهری و چه بعد از آن، همواره به عنوان یک فرد فرهنگی، از محبوبیت ویژه‌ای در میان فعالان رسانه‌ای صدا و سیما برخوردار است؛ در واقع همین امر، امروز به پشتوانه مهم همکاری‌های دو طرف تبدیل شده است.
وی برنامه تلویزیونی شهریمیز را پل ارتباطی دو مجموعه صدا و سیما و شهرداری خواند و افزود: تنوع اقدامات شهرداری و قابلیت‌های سیمای سهند می‌طلبد که این برنامه با غنای بیشتری، تهیه و پخش شود.
لطیفی همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، در حوزه بین‌المللی و برون‌مرزی، ظرفیت‌های ارزنده‌ای دارد که این امر می ‌تواند در مسیر توسعه زمینه‌های سرمایه‌گذاری و معرفی قابلیت‌های گردشگری، مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد.

جمال پورفرج، تهیه کننده برنامه تلویزیونی شهریمز نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از روند تهیه و تولید این برنامه، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی را محور مهم شهریمز خواند و گفت: از مجموع ۴۰ دقیقه این برنامه تلویزیونی، حدود ۱۰ دقیقه به گفتگو با مهمانان متخصص می‌پردازد و ۳۰ دقیقه باقی، صرف مباحث فرهنگسازی و آموزش شهروندی می‌شود.

وی تعامل با محلات سطح شهر را از رویکردهای مهم این برنامه عنوان و خاطرنشان کرد: این رویکرد، موجب انعکاس قدردانی‌های شهروندان از خدمات شهرداری و همچنین انعکاس معظلات شهر می‌شود.

پورفرج، کاهش پسماند تولیدی و ارتقای فرهنگ ایمنی، آتش نشانی و ترافیک را از دیگر ثمرات تاثیرگذاری برنامه شهریمیز عنوان کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :