معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: ظرفیت‌های نهفته و توانمندی‌های استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز در حوزه‌های متعدد گردشگری، چهار برابر وضعیتی است که امروز در این استان جریان دارد.

به گزارش تبریزمن، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه اجلاس مجمع گفتگوی همکاری آسیا با بیان این مطلب اظهار داشت: برنامه‌ریزی تبریز ۲۰۱۸، فرصت مهمی است که می‌تواند ظرفیت‌های نهفته این استان را بارز کند.

وی اضافه کرد: در این راستا، برنامه‌ریزی‌هایی برای توسعه اماکن اقامتی، تقویت زیرساخت‌ها، مرمت ابنیه تاریخی، افزایش امکانات تفریحی و گسترش حمل‌ونقل هوایی و ریلی تبریز و آذربایجان‌شرقی پیش‌بینی شده است.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم برنامه‌های ۲۰۱۸ نقطه آغازی است برای توسعه اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی؛ از این رو، امیدواریم با میزبانی موفقی که تبریز در اجلاس مجمع گفتگوی همکاری آسیا نشان داده، شاهد توسعه گردشگری در استان آذربایجان‌شرقی باشیم.

سلطانی‌فر در ادامه از برگزاری نشست راهنمایان گردشگری در سال آینده در تهران خبر داد و گفت: با برگزاری این نشست،  بیش از ۵۰۰ راهنمای گردشگری پس از آموزش‌های تخصصی، در استان‌های مختلف کشور حضور یافته و با نمایندگان بخش‌های خصوصی و فعالان گردشگری ارتباطات سازنده خواهند داشت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: بخش دوم این نشست در تبریز برگزار خواهد شد که البته جزئیات آن هنوز تکمیل نشده و به محض نهایی‌شدن، اطلاع‌رسانی خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :