شهردار تبریز، آموزش‌ های بازدارنده را مهم‌ ترین ضرورت پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی عنوان کرد گفت: بخش مهمی از برنامه ‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری در فرهنگسراها، صرف آموزش ‌های عمومی و تقویت توانمندی ‌های اجتماعی می ‌شود.

به گزارش تبریزمن،  صادق نجفی در دیدار با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی، اظهار کرد: برخوردهای تنبیهی، در بیشتر اوقات تنها جنبه جزایی دارند و کمتر دیده‌ شده که موجب آگاه‌ سازی افراد شوند.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه‌ های آموزشی در بستر خانوده، مدارس، مساجد، دستگاه‌ ها و مجموعه‌ های فرهنگی و حوزه ‌‌های متعدد شهروندی، می‌ تواند در مباحث و آسیب‌های متعدد فرهنگی نقش پیشگیرانه و تاثیرگذار داشته باشد.

نجفی با تاکید بر تعامل دستگاه قضایی و مدیریت شهری گفت: عرصه عمومی هر شهر، نمود امنیت و آرامش است، از این رو، شهرداری باید ساختارهای مختلف شهر را در راستای کاهش زمینه های ارتکاب جرم طراحی و اجرا کند و در مقابل، دستگاه قضایی نیز تمهیدات لازم را در خصوص تقویت قوانین حوزه شهرداری و همکاری‌ های فکری و آموزشی توسعه دهد.

رضا مسعودی‌ فر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار، اهتمام شهرداری تبریز در حوزه آسیب‌های اجتماعی را ارزشمند توصیف کرد و افزود: ایجاد مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶، اقدام ارزنده ‌ای است که نقش اساسی در محدودسازی معتادان انگشت نما داشته‌ است

.
وی با اشاره به ظرفیت‌ های فرهنگی شهرداری تبریز، ابراز امیدواری کرد، همکاری‌ های آموزشی و اجرایی دادگستری استان و شهرداری تبریز، در حوزه‌ پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی ماندگار شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :