به گزارش تبریزمن، مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز از تفرجگاه عینالی به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری تبریز نام برد و گفت: زمینه استفاده و بهره‌گیری کامل از این ظرفیت فراهم می‌شود.

مسعود برزگرجلالی با توضیح ویژگی‌های منطقه اظهار داشت: تفرجگاه زیبای «عینالی» در قسمتی از کوهستان سرخابی رنگ شمال شهر تبریز دارای ویژگی طبیعی منحصربفرد است.

وی افزود: وجود بنای تاریخی بقعه عون بن علی، احداث بنای یادمان شهدای گمنام و دفن ۸ تن شهید گمنام والا مقام، ایجاد امکانات رفاهی تفریحی از قبیل تله‌کابین بر زیبایی و اهمیت گردشگری این تفرجگاه افزوده است که نه تنها برای گردشگران داخلی بلکه ظرفیت پذیرش تورهای خارجی را به لحاظ ویژگی‌های منحصربفرد طبیعی این منطقه داراست.

جلالی گفت: وضعیت امکانات رفاهی و خدماتی موجود در این مجموعه گردشگری برای ارائه خدمات به خیل عظیم مسافران و همشهریان مناسب نیست.

وی برون‌رفت از این کمبودها را در گرو بهره‌گیری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اعلام کرد و گفت: با توجه به وجود شاخصه‌های مهم گردشگری مانند جاذبه‌های طبیعی همچنین امکانات و زیرساخت‌های فراهم شده از قبیل راه‌های دسترسی، به عنوان بستری آماده برای سرمایه‌گذاری و ساخت طرح‌های نوین گردشگری می‌تواند میزبان سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری باشد.

مدیرعامل سازمان به برگزاری فراخوان شناسایی سرمایه‌گذار در تفرجگاه «عینالی» اشاره کرد و گفت: با توجه به بررسی‌های انجام یافته سازمان بسته سرمایه‌گذاری آماده شد که در آن بیش از بیست و پنج طرح برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد شده است و آماده عقد قرارداد با علاقمندان به سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری هستیم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :