مدیرعامل شرکت زیرساخت ایران به افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخلی در آغاز دولت یازدهم به میزان ۴٫۵ برابری اشاره کرد و گفت: همزمان با این پیشرفت ظرفیت پهنای باند آی.پی داخلی ۶٫۵ برابر و ظرفیت پهنای باند اینترنت تاکنون ۷٫۵ برابر افزایش داشته است.

به گزارش تبریزمن، «محمود خسروی» در میزگرد تخصصی همایش «آی.سی.تی و تحقق اقتصاد مقاومتی» که در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال برگزاری است، افزود: تا پایان دولت یازدهم افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت به دو هزار برابر، رشد پهنای باند آی.پی داخلی به ۲۰ هزار برابر و ارتقای ظرفیت شبکه انتقال تا ۲۹ هزار گیگابیت بر ثانیه پیش بینی شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدام شرکت ارتباطات زیرساخت همسو با دولت الکترونیک افزود: یکی از اقدام های مهم در دولت کنونی افزایش پنج هزار کیلومتری فیبر نوری بود.

وی ایجاد مرکز داده های ملی (دیتاسنتر) را با تحقق اقتصاد مقاومتی همسو دانست و گفت: با پیروی از سیاست اقتصاد مقاومتی و با هدف توسعه شبکه انتقال داخلی کشور به میزان ۶۵۰ گیگابیت بر ثانیه، نصب و راه اندازی سیستم انتقال NH SDH با مدیریت یکپارچه شرکت ها و متخصصان داخلی در حال اجراست.

خسروی افزود: امسال اتصال با کشورهای منطقه با سایر کشورهای جهان، تامین پهنای باند دیتای افغانستان و عراق و همچنین برقراری ترانزیت داده های عراق به ارمنستان از طریق کشور ما صورت می گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مناطق آزاد در بخش ارتباطات برای تحقق اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه ای دارند.
وی افزود: چابهار به عنوان منطقه آزاد برای ارتباطات بین الملل با عمان و دبی تعیین شده که امروز برای جذب سرمایه خارجی از این طریق اقدام های گسترده ای در حال انجام است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :