وزیر امور خارجه کشورمان با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای گفتگو کرد.

به گزارش تبریزمن، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که جهت شرکت در نخستین اجلاس سه جانبه وزرای خارجه ایران آذربایجان و روسیه در باکو بسر می‌برد با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای گفتگو کرد.

الهام علی اف با ابراز خشنودی از روابط عالی ایران و آذربایجان، آن را نتیجه اشتراکات متعدد و اراده مشترک رهبران دو کشور دانست.

رئیس جمهور آذربایجان همکاری ها در سازمانهای بین المللی و در حوزه های سیاسی و اقتصادی از جمله در زمینه سرمایه گزاری، توریسم و حمل و نقل را برای هر دو کشور مهم و مفید دانست و تاکید کرد: آینده ما در روابط و همکاری های منطقه ای با کشورهای همسایه است.

وی اجلاس سه جانبه با ایران و روسیه را مهم ارزیابی کرد و آن را صفحه جدیدی در روابط آذربایجان با دو کشور همسایه خود دانست.

رئیس جمهور آذربایجان همچنین همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم را از دیگر حوزه های مهم همکاری دو کشور دانست.

ظریف نیز با ابلاغ سلام های گرم حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، بر سیاست قطعی ایران در گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان خود تاکید و از روابط عالی دو کشور در دوران ریاست جمهوری آقای الهام علی اف ابراز خشنودی کرد.

وزیر خارجه ارتباط شمال جنوب از طریق اتصال راه آهن را یکی از پروژه های اساسی دو کشور دانست و از روابط بانکی و همکاری ها در حوزه های توریسم، انرژی، مبارزه با تروریسم و همکاری در سازمانهای منطقه ای و بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی بعنوان دیگر حوزه های مهم همکاری که می بایست گسترش یابد نام برد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :