به نظر می رسد شب گذشته مخابرات ایران از درگذشت هادی نوروزی بسیار ناراحت شده است، به همین دلیل برنامه نود مسابقه ای طراحی کرد تا مردم با ارسال عدد ۲۴ از طریق پیامک، سود های چند ده میلیونی را به جیب مخابرات و خود وارد کرده و به ایشان دلداری دهد!

به گزارش تبریزمن٬ برنامه نود این هفته‌اش را پر و پیمان شروع کرد و برای هادی نوروزی سنگ تمام گذاشت. عادل فردوسی پور شب گذشته در برنامه تأکید داشت که چرا عده ای سود جو از فوت دردناک هادی نوروزی کیسه هایشان را پر کردند و بلیت فروشی کردند و برای پارکینگ استادیوم پول گرفتند. اما درباره مسابقه پیامکی خود حقیقت را گفت اما حقیقت را “کامل” نگفت!

او در قسمتی از برنامه‌اش به درستی می‌گوید «برخی از واقعه ناگوار و تلخ فوت هادی نوروزی می‌خواستند مال‌اندوزی کنند. خیلی زشت است. به چه قیمتی؟ چرا ورزشگاه آزادی روز جمعه از مردم پول پارکینگ گرفته؟ یا چرا پیامک‌هایی از سوی برخی به گوشی‌ها ارسال شده و در قبال دریافت پول٬ قول دادن اطلاعات بیشتر از مرگ نوروزی داده است؟» با این همه خودش در اقدامی جالب توجه٬ سوال برنامه‌اش را به گونه‌ای طراحی کرده که بیشترین پیامک ارسالی ممکن را دریافت کند؛ «برای همدردی با خانواده هادی نوروزی٬ عدد ۲۴ را به شماره ۲۰۰۰۹۰ پیامک کنید». حالا سوال اینجاست: عادل از بالارفتن تعداد پیامک‌های دریافتی چه سودی می‌کند؟

نظرسنجی پیامکی 90،  سود برنامه یا مخابرات؟ آیا عادل فردوسی پور راست می گوید؟

فردوسی‌پور که خودش حدس می‌زده سوال امشب برنامه‌اش برای برخی معانی خاصی داشته باشد٬ چندباری روی آنتن توضیح می‌دهد: «از پیامک‌های ارسالی شما ریالی به صداوسیما یا برنامه نود نمی‌رسد». اما این همه ماجرا نیست.

کافی است شما یکبار به عنوان اسپانسر با برنامه نود تماس بگیرید و درخواست اسپانسرینگ در برنامه نود و به عهده‌گرفتن بخش جوایز مسابقات پیامکی را ارائه دهید تا بهتر با رابطه پول‌درآوردن برنامه نود و بالا رفتن تعداد پیامک‌های این برنامه آشنا شوید. پنل پیشنهادی مسوولین مالی برنامه نود در سال گذشته به شرکت‌های متقاضی اینگونه بود: ۴۰ میلیون برای حداقل ۲میلیون پیامک ارسالی(یعنی پیامکی ۲۰ تومان) و چنانچه تعداد پیامک‌های برنامه بالاتر برود – که نسبتا همیشه بالاتر می‌رود – ۱۰ تومن برای هر پیامک. یعنی اگر برنامه نود بتواند مثلا ۴ میلیون پیامک دریافت کند٬ از اسپانسرش ۶۰ میلیون تومان می‌گیرد. این جدای هزینه پیامک‌های برگشتی است که طبیعتا اسپانسر هزینه آنرا برعهده می‌گیرد.

نتیجه اخلاقی اینکه عادل فردوسی‌پور با انتخاب سوالی که مطمئنا مردم زیادی به آن واکنش نشان می‌دهند٬ توانسته پیامک‌های زیادی را روانه برنامه‌اش کند. او احتمالا همانطور که خودش می‌گوید از شرکت‌های مخابراتی پولی به جیب نمی‌زند اما همانطور که خواندید٬ همه ماجرا هزینه پیامک‌های ارسالی مخاطبان نیست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :