حدود ۳۵ نفر از هنرجویان آموزشگاه عاشیق “چنگیز مهدی پور” موسوم به “روشن” توان هنری خود در اجرای قطعات زیبا، شنیدنی و لذت بخش را به نمایش عموم گذاشته و فضای غیرقابل تصور هنری را به وجود آوردند، طوری که جمعیت حاضر در تالار اقبال آذر تبریز به وجد آمد.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری؛ نیم ساعت قبل از استارت رسمی کنسرت، تعداد کثیری از شهروندان و علاقه مندان حوزه موسیقی مقابل درب این سالن گرد آمده و شور و هیجان خاصی را پدید آوردند گویی این جمعیت، آمده اند تا به تماشای کنسرت یک خواننده مطرح و مشهور کشور بپردازند که در میان آنها برخی از شخصیت ها و اساتید هنر موسیقی همچون ناصر عطاپور، فرخ مهدی پور و نیز پیشکسوتان حوزه ادبیات مشاهده گردید.

در ادامه، هنرجویان خردسال، نوجوان و جوانی که فنون نوازندگی سازهای مختلف را زیرنظر اساتید برجسته موسیقی آذربایجان و ایران همچون عاشیق چنگیز مهدی پور آموخته بودند به اجرای قطعات متعدد و متنوع موسیقی پرداخته و مورد استقبال شدید حاضرین در سالن قرار گرفتند.

علاوه بر حضور تعداد کثیری از شهروندان و والدین هنرجویان رده های مختلف سنی، برخی از مسوولان شهری و استانی همچون معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار تبریز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و نیز یکی از نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی میهمان ویژه این کنسرت موسیقی بودند.

عاشیق چنگیز مهدی پور در حاشیه این کنسرت موسیقی، هدف از برگزاری آن را آشنایی و مأنوس شدن هنرجویان نوجوان و جوان با مقوله صحنه و سِن عنوان کرد و به تبریزمن گفت:این کنسرت کارگاهی را به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تأسیس آموزشگاه روشن ترتیب دادیم تا هنرجویان از هم اکنون، فنون حضور در صحنه کنسرت را آموخته و با فرهنگ سازی های مربوطه واهمه ای از ازدحام و جمعیت حاضر نداشته باشند.

وی افزود:صحنه هم نوعی فرهنگ است و باید از سنین پایین به بسط و توسعه آن در ذهن هنرجو کوشید به طوری که امروزه در سطح جهان، هنر موسیقی و ترویج آن بر عهده مجموعه آموزش و پرورش نهاده شده است تا به صورت ترمی نسبت به ارزشیابی هنرجویان پرداخته شود لذا بدین ترتیب ترس و واهمه علاقه مندان عرصه هنر موسیقی در مواجهه با سیل عظیم طرفداران کنسرت از بین می رود و این امر، تمرین بزرگی برای علاقه مندانی است که قصد فعالیت در این حوزه را دارند.

مهدی پور موسیقی را نیز یک واحد درسی بیان نمود و اضافه کرد:اجرای کنسرت های کارگاهی مشابه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان در حال انجام است و خوشبختانه این امر در شهر تبریز نیز با موفقیت انجام گردید تا نسل آینده آذربایجان با تمرین امروز خود، نقش فعال و قابل قبولی را در عرصه های موسیقی فرداهای این سرزمین عملیاتی نمایند.

تنها موردی که توجه خبرنگار تبریزمن را به خود جلب کرد خروج عجله وار و ناگهانی یکی از نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از محل سالن اقبال آذر بود که با ورود معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، وی به سرعت از سالن کنسرت خارج شده و پله های محوطه مجتمع فرهنگی و هنری را به طرف پایین طی نمود!

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :