پایگاه خبری اخبارالساعه امارات امروز شنبه به نقل از بیانیه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) خطاب به سعودی ها نوشت: حمایت مشورتی ما از ائتلاف حمله به یمن به رهبری عربستان خیلی ضعیف است و به شکل ‘چک سفید امضا’ نیست.

به گزارش تبریزمن، این پایگاه خبری، بیانیه وزارت دفاع آمریکا در باره عربستان را به مثابه سیلی به صورت ائتلاف سعودی متجاوز به یمن توصیف کرد و افزود: اخباری نیز در زمینه فراخواندن مستشاران نظامی آمریکایی از عربستان شنیده شده است.

براساس این خبر، آدام استامپ سخنگوی رسمی پنتاگون گفته است: حتی اگر ما در دفاع از سرزمین های عربستان به آنها کمک کنیم دلیل بر این نیست که نسبت به جنگ این کشور علیه یمن ابراز نگرانی نکنیم.

وی افزود: ما در گفت وگوهای خود با مقامات عربستانی به آنها گوشزد کرده ایم که می بایست برای به حداقل رساندن خسارت و تلفات مردم یمن تلاش کنند.

اخبارالساعه نوشت: خبرگزاری رویترز نیز پیش از این به نقل از یکی از مسوولان ارتش آمریکا که نام وی را ذکر نکرده نوشته است که واشنگتن برخی از مستشاران نظامی خود را که برای هماهنگی عملیات های هوایی و بمباران یمن به این کشور اعزام شده بودند را از این کشور بازگردانده و تعداد آنها را به شدت کاهش داده است.

این پایگاه نوشت: بیانیه پنتاگون پس از آن منتشر می شود که پزشکان بدون مرز، کارکنان خود را از شش بیمارستان در شمال یمن بعد از اینکه هدف بمباران سعودی ها قرار گرفت و ۱۹ تن کشته شدند، خارج کرده است.

سازمان پزشکان بدون مرز از بمباران شدن بیمارستان ها و موسسات درمانی بشدت انتقاد کرده است.

پیش از این نیز یک مدرسه از سوی ائتلاف سعودی بمباران شده بود که دهها کودک در اثر آن کشته شدند.

عربستان سعودی از فروردین گذشته با تشکیل ائتلافی از ۹ کشور عربی و با حمایت آمریکایی ها به یمن حمله کرد تا منصورهادی رییس جمهور مستعفی و فراری یمن را به حکومت این کشور بازگرداند اما تاکنون به این هدف خود دست نیافته است.

در اثر این بمباران ها تاکنون چندین هزار زن و کودک یمنی کشته یا مجروح و دهها هزار نفر نیز آوارده شده اند و ۸۰ درصد تاسیسات خدماتی، درمانی و آموزشی ویران شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :