دکتر تبریزی اجرای کمپین افزایش فعالیت فیزیکی با همکاری دستگاه های مربوطه را برای ارتقای سطح سلامت جامعه مفید دانست.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر جعفر صادق تبریزی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری ۴ جانبه در جهت افزایش فعالیت بدنی مردم اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در سند تدبیر و توسعه استان دارای دو هسته کلیدی است، یکی از آن ها اصلاح ساختار ارائه خدمت درجهت بهبود خدمات به مردم  و هسته دوم بهبودشیوه زندگی مردم می باشد.

وی ادامه داد: در راستای بهبود شیوه زندگی مردم، کمپین های مختلفی ایجاد و برنامه ریزی شده بود که تا به حال سه کمپین برای کاهش مصرف نمک، عدم مصرف سیگار و نیز افزایش استفاده از لبنیات اجرا شده و کمپین چهارم با شعار روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع درجهت افزایش فعالیت بدنی با امضاء این تفاهم نامه آغاز خواهد شد. دو کمپین نیز در جهت کاهش مصرف شکر و روغن آذرماه سال جاری به مرحله اجرا در خواهند آمد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه افزایش فعالیت بدنی، اظهار کرد: برای این کارگاه آموزشی مدرسی از کشور ایتالیا دعوت شده بود که با حضور مسئولین شهری و استانی، قول مساعد برای حمایت و همکاری در جهت ایجاد برنامه های افزایش فعالیت بدنی آحاد جامعه داده شد. تا اینکه با حمایت های شهرداری و آموزش و پرورش و هماهنگی های لازم با اداره کل ورزش و جوانان، تصمیم به انعقاد این تفاهم نامه اتخاذ گردید.

تبریزی در خاتمه افزود : باتوجه به اینکه بیماری روانی بالاترین بار بیماری ها را در استان دارد و همچنین از هردو مورد فوت در استان یکی مربوط به بیماری قلبی عروقی است با اجرای  کمپین افزایش فعالیت فیزیکی با همکاری دستگاه های مربوطه شاهد ارتقای سطح سلامت افراد خواهیم بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :