نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: رسانه‌ها باید رهبر معظم انقلاب را که موهبت الهی برای کشور ما محسوب می‌شوند از غربت خارج سازند که به قدر کافی ما دشمن خارجی داریم و در داخل نیز عده‌ای ناآگاه به غربت ایشان می‌افزایند.

به گزارش تبریزمن، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امشب در مراسم افطاری خانه مطبوعات آذربایجان شرقی اظهار داشت: قرآن کریم در آیات متعدد از نعمت بیان و قلم یاد می‌کند که در زندگی جوامع تأثیرگذار هستند و در آیاتی سوگند به قلم می‌خورد.

وی افزود: در هر صورت اگر محصول رسانه‌های مکتوب و سایر رسانه‌ها مفید باشد و در مسیر عقلانیت حرکت کنند جامعه را به اهداف متعالی خود رهنمون می‌کنند، اما اگر راه خطا را در پیش گیرند تباهی و شکست در انتظار جامعه خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ادامه داد: کتاب در افکار و اندیشه‌ها تأثیر بسیاری دارد، به شرطی که آموزنده باشد، اما اگر جزو کتب ضاله باشد، خرید و فروش آن حرام بوده و استفاده از این کتب، زندگی انسان را به تباهی خواهد کشاند.

آیت‌الله مجتهدشبستری اضافه کرد: شرایط فعلی کشور شرایط خاصی است و دشمن از طریق القای شبهات و رسانه و همچنین ترویج فرهنگ مبتذل در جامعه ما نفوذ یافته‌اند، به طوری که مقام معظم رهبری ابراز نگرانی کرده و فرمودند که مشکلات اقتصادی بسیار سنگین است، اما مشکلات فرهنگی در حدی است که خواب را از چشم انسان می‌برد.

وی با بیان اینکه مقام عظمای ولایت در برخی مواقع از ولنگاری فرهنگی جامعه یاد کرده‌اند، تشریح کرد: ما با تهاجم فرهنگی مبتذل غرب روبه‌رو هستیم و مسئولیت رسانه‌ها سنگین‌تر است و باید در مسیر اسلام و ارزش‌های دینی حرکت کنند و از نقل اخبار غیرصحیح جلوگیری کنند، چراکه اخبار کذب و شایعات موجب سوءاستفاده دشمنان خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه مسئله استکبارستیزی جزو اهم مسائل ما قرار دارد، متذکر شد: رسانه‌ها باید از درج مطالب ناامیدکننده که دل مردم را خالی می‌کند خودداری کنند و به نقل مطالب امیدبخش بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در پایان توضیح داد: باید از انقلاب و انقلابیون حمایت شود از طریق قلم و انتشارات حمایت شایسته‌ای صورت گیرد و رسانه‌ها باید رهبر انقلاب را که موهبت الهی برای کشور ما محسوب می‌شوند از غربت خارج سازند که به قدر کافی ما دشمن خارجی داریم و در داخل نیز عده‌ای ناآگاه به غربت ایشان می‌افزایند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :