سید عباس عراقچی رئیس ستاد پیگیری برجام درباره دستور کار چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام که امروز در اتریش برگزار می شود، گفت: کمیسیون مشترک فرصت مناسبی خواهد بود که به صورت دو جانبه و چند جانبه درباره موانعی که بر سر راه برجام است، بحث و بررسی شود .

به گزارش تبریزمن، معاون وزیر امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام پیش از آغاز چهارمین نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیسیون مشترک تشکیل شده در برجام، رفع موانعی را که ممکن است در زمان اجرا پیش بیاید و تصمیم گیری های لازم و وظایفی دیگری که طبق برجام به عهده دارد، انجام می دهد.

وی افزود: دو نشست کمیسیون مشترک قبل از اجرایی شدن برجام داشتیم و این دومین کمیسیون مشترک بعد از اجرایی شدن برجام است؛ به صورت طبیعی مشکلاتی که در راه برداشته شدن تحریم ها وجود دارد که کم هم نیست و بارها به آنها اشاره کردیم قرار است در کمیسیون مورد بحث واقع شود.

وی با اشاره به مشکلات و موانعی که در زمینه بانکی وجود دارد، ادامه داد : برقراری مجدد اتصالات بانکی و سایر موانع و مشکلاتی که در اجرای برجام پیش آمده است، ما نسبت به آن دغدغه داریم و در اینجا آنها را مطرح خواهیم کرد و سعی می کنیم راه حل هایی برای آن پیدا کنیم.

عراقچی افزود: مشکلات و مسائل فنی و تکنیکی که در خصوص اجرای تعهدات ما بعضا به وجود می آید و سوء تفاهم و سوء برداشت هایی که در خصوص اجرای ابعاد فنی برجام ممکن است بین ما و آژانس یا بین آژانس و ۱+۵ پیش بیاید، در خصوص آنها گفت و گو می کنیم.

رئیس ستاد پیگیری برجام اعلام کرد: دوستان ما از روز گذشته جلسات متعدد کارشناسی در این حوزه ها داشتند و نتیجه جلسات کارشناسی امروز به کمیسون مشترک ارجاع خواهد شد و برای آنها تصمیم گیری های لازم انجام می شود.

عراقچی اضافه کرد: دیدارهای دو جانبه ای را نیز بعد از جلسه کمیسیون مشترک با هیات فرانسوی و آمریکایی و هیات آلمانی خواهیم داشت اگر چه طرف مذاکره کننده آلمانی خودش عازم تهران است و فردا در تهران خواهد بود .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :