علیرضا رحیمی که به مناسبت هفته ورزش و تربیت بدنی میهمان برنامه شهریمیز شبکه سهند بود، گفت: یکی از ابعاد سلامت، سلامت جسمی است و انسان هایی که بتوانند با سبک زندگی مناسب جسم خود را برای آینده نیز سالم نگه داری کنند، دارای سلامت جسمی هستند.

به گزارش تبریزمن، دکتر علیرضا رحیمی، مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز که به مناسبت هفته ورزش و تربیت بدنی میهمان برنامه شهریمیز شبکه سهند بود، گفت: یکی از ابعاد سلامت، سلامت جسمی است و انسان هایی که بتوانند با سبک زندگی مناسب جسم خود را برای آینده نیز سالم نگه داری کنند، دارای سلامت جسمی هستند. شاید فردی هم اکنون دچار بیماری خاصی نباشد اما به دلیل رفتارهای نامناسب، احتمال بروز انواع بیماری در سال های پیش روی زندگی را افزایش دهد که به چنین افرادی نمی توان عنوان سالم را اتلاق کرد.

رحیمیوی در خصوص اهمیت توجه به سلامت روحی در کنار ورزش و فعالیت بدنی اظهار کرد: امروزه سلامت روحی یکی از اصلی ترین معیارها در دنیا می باشد و ثابت شده است که مشکلات روحی می توانند انواع بیماری ها و دردها را در جسم باعث شوند.

دکتر رحیمی ادامه داد: ورزش و فعالیت بدنی علاوه بر محاسن معمول فیزیکی و سلامت جسمی خود، باعث ترشح آندروفین در مغز می شود که ثمره آن نشاط و شادی است. به طور کلی ورزش در اکثر مواقع می تواند تاثیرات بسیار خوبی در روند درمان بیماری ها و پیشگیری از آن ها باشد.

وی افزود: اداره کل سلامت و امور اجتماعی در جهت فرهنگ سازی و گسترش ورزش، در روز های اخیر برنامه ی کوه پیمایی و ورزش صبحگاهی را اجرایی کرد و مدتی پیش نیز به مناست روز جهانی سالمند، حرکات اصلاحی و آموزشی برای سالمندان عزیز تبریز ارائه شد. به طور کلی شهرداری تبریز فعالیت عظیمی در حوزه سلامت و ورزش در کنار فعالیت ها و وظایف معمول انجام می دهد و ما افتخار می کنیم که در عرصه ورزش و سلامت در کشور پیشتاز هستیم.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، در خصوص حوزه اصلی فعالیت این اداره و هدفگذاری های آن اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشتر نقش درمانی در حوزه سلامت، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود، بیشترین سهم فعالیت های ما در عرصه پیشگیری و آموزش می باشد. دانشگاه علوم پزشکی با توجه به محدودیت ها و وظایفی که دارد، از توان نفوذ در برخی جنبه ها برخوردار نیست اما شهرداری به عنوان یک نهاد بزرگ اجتماعی می تواند نقش بسیار مهم و سازنده ای داشته باشد.

وی ادامه داد: جدیدا تفاهم نامه ای ۴ جانبه ما بین اداره کل سلامت و شهرداری تبریز، دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پروش و ورزش و جوانان استان منعقد شده که هدفگذاری ترویج و فرهنگسازی برای افزایش فعالیت های بدنی است و اولین نتایج آن نیز با آغاز مراحل اجرایی کمپین ” روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع ” قابل مشاهده است.

دکتر رحیمی افزود: در سطح شهر ۱۷ خانه سلامت در حال فعالیت می باشند که به صورت رایگان مطالبی را در خصوص تغذیه، حرکات اصلاحی، ورزش ها، پیشگیری از بیماری و موارد مختلف دیگر ارائه می کنند. خانه های سلامت هدیه شهرداری به مردم است و شهردار محترم با شعار محوری ” تبریزمن شهر سالم شهروند سالم ” اهمیت پرداخت به این موضوع را دوچندان کرده اند. در بخش امور اجتماعی اداره کل نیز در راستای توانمند سازی شهروندان، برنامه ای تدوین و آغاز شده است با شعار ” شهروند آگاه، شهر آباد ” که به زودی نتایج آن در سطح شهر با ارائه برنامه های مختلف قابل مشاهده خواهد بود.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در خاتمه تاکید کرد: شهرداری و شورای شهر نگاه خاصی به مقوله سلامت و فعالیت های ورزشی دارند و امیدوارم با همکاری رسانه های جمعی و تاثیرگذاری عمیق آن ها شاهد شهر و شهروندانی سالم در تبریز باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :