شهردار تبریز از عزم جدی شهرداری تبریز برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی، درجریان بازدید از روند تولید اتوبوس های درون شهری خریداری شده برای الحاق به ناوگان اتوبوس رانی تبریز اظهار داشت: از جمله راه هایی که برای حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در پیش داریم، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی است که خوشبختانه شهرداری تبریز با برنامه ریزی های منسجم در این مسیر قدم نهاده است.

وی افزود: تقویت ناوگان اتوبوس رانی با خرید ۱۰۰دستگاه اتوبوس جدید ۱۲ متری و ۵۰ دستگاه اتوبوس ۱۸متری، بخشی از این برنامه ها است که در کنار آن، بازسازی اتوبوس های در حال استفاده نیز در دستور کار قرار گرفته تا در حین افزایش تعداد اتوبوس ها، برای حل مسئله آلودگی هوا هم اقدام کنیم.

شهردار تبریز تاکید کرد: ۱۰۰دستگاه اتوبوس ۱۲ متری که در حال تولید است، از کیفیت بسیار مناسبی برخوردارند و میزان آلایندگی آن ها نیز مطابق استاندارد یورو ۳ است و قرار است تا پایان سال وارد سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی شوند.

 دکتر نجفی، به تسریع عملیات اجرایی پروژه قطار شهری تبریز اشاره و خاطرنشان کرد: فاز اول خط یک قطار شهری تبریز در حال بهره برداری است و تلاش ما بر این است که با تسریع در عملیات عمرانی و تجهیز ایستگاه های مسیر خط یک، بتوانیم مترو را نیز به سیسم حمل و نقل عمومی شهر اضافه کنیم.

دکتر نجفی در ادامه به اتمام مراحل مطالعاتی قطار سبک شهری تبریز پرداخت و گفت: در آینده نزدیک، عملیات اجرایی تراموای تبریز آغاز می شود که با آغاز به کار این سیستم حمل و نقل عمومی، تاثیرات بسیار مثبتی را در وضعیت ترافیک شهر و بهبود میزان آلودگی هوا، شاهد خواهیم بود.

شهردار تبریز در پایان این دیدار، بر تسریع در مراحل ساخت و تحویل این اتوبوس ها، تاکید کرد.

گفتنی است در این بازدید، اتفاق رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ومعاون حمل ونقل وترافیک شهردار تبریز را همراهی کردند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :