شهردار تبریز با بیان این‌که عظمت شهر تبریز ریشه در عزم بزرگانی دارد که با همت عالی خود، نام این شهر را در عرصه‌های جهانی، زبانزد کرده‌اند، اظهار داشت: پروفسور علوی به عنوان یکی از مفاخر جهان پزشکی، با اتکا به چنین خاستگاه و پیشینه درخشانی، نام «تبریز» و شوکت علمی و فرهنگی «شهر اولین‌ها» را در سراسر جهان، طنین‌انداز کرده‌است.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در مراسم اعطای «نشان تبریز» به پروفسور عباس علوی خاطرنشان کرد: به گواه تاریخ، زمانی که عرصه پزشکی جهان هنوز دوره آزمون و خطای خود را در پیش گرفته بود،«ربع رشیدی» این مرکز جهانی پزشکی و داروسازی کهن‌شهر تبریز، میزبان طب‌آموزان از جای‌جای جهان بود؛ همت متعالی پروفسور علوی، در واقع ریشه در همین خاستگاه علمی دارد.

8o (12)

وی با برشمردن سوابق علمی و اجرایی پروفسور علوی خاطرنشان کرد: تجلیل از چنین عزم و تلاش خستگی‌ناپذیری، میسر نیست، مگر با اعطای نشانی که نام زیبا و درخشان «تبریز» را در بر داشته باشد.

دکتر نجفی خطاب به پروفسور علوی اظهار داشت: «نشان تبریز» این مدال پرافتخار، نماد راستین قدرشناسی شهر تبریز و شهروندان دانای این شهر از همت علمی حضرتعالی است.

شهردار تبریز ادامه داد: علی‌رغم سال‌های متمادی حضور و فعالیت علمی در غرب و آمریکا، عشق پروفسور علوی به ایران اسلامی و تبریز، هنوز در منش، رفتار و گفتار این استاد بزرگوار، بارز است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :