جریحه دار کردن احساسات پاک دینی ملت های منطقه توسط آل سعود که با شگردهای مختلفی همچون دروغ پراکنی یا جنایت هایی مثل حادثه منا انجام می شود ٬به هیچ وجه نمی تواند از میزان عشق ملت ایران به کعبه معظمه بکاهد بلکه مسلمانان ایرانی همچون شمع در حرمان حرم می سوزند.

به گزارش تبریزمن، اینکه از اساس به دروغ فتوایی را علم کرده و آن را به رهبری ایران منتسب کنند سپس با هماهنگی هایی از پیش انجام شده توسط رسانه های دست نشانده خود به آن دامن بزنند و علیه گروهی از مسلمانان از آن استفاده نمایند، مسلما به نفع هیچ مسلمانی نیست بلکه در جهت تامین منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

رسانه های عربی منطقه در پی دروغی که آتش آن از عربستان سعودی زبانه کشید٬ با تحریف خبر سفر زائران ایرانی به کربلا در روز عرفه، هجمه بزرگی را علیه ایرانی ها دامن زدند.

این رسانه ها با دستاویز قرار دادن محروم شدن حجاج ایرانی در مناسک امسال که به دلیل ممانعت سعودی ها رخ داد، در گزارش هایی ادعا کردند که رهبر ایران فتوا به ‘جواز حج مراقد مقدسه در کربلا به جای حج بیت الله الحرام’ داده اند؛ ادعایی که نادرستی و مضحک بودن آن بسیار واضح است.

هدف شوم وهابی های سعودی از آرزوهای پشت پرده اینگونه فتواها زمانی آشکارتر می شود که مفتی آل سعود پس از آن در فتوایی همه مسلمانان کشور بزر گ منطقه مثل ایران اعم از شیعه و اهل تسنن را کافر و نامسلمان می خواند و طبیعتا بر اساس فتواهای پیشین همین گروه، قتل کافر نیز امری واجب است!

در ادامه دروغ پراکنی رسانه های وابسته به آل سعود در موضوع کربلا، شبکه ‘اسکای نیوز عربی’ اعلام کرد: پس از این فتوا، مسئولان عراقی اعلام کردند که یک میلیون ایرانی برای زیارت عرفه عازم عراق شده اند.

این شبکه٬ فتوای دروغین جواز حج به کربلا را به رهبر معظم انقلاب منتسب کرد و سفر زائران ایرانی به کربلا را در روز عرفه ٬ حج به سبک ایرانی دانست و سپس در ادعایی عجیب تر نوشت: این کار حاکی از تلاش ایران برای تفرفه افکنی میان مسلمانان از طریق تغییر قبله و مکان حج دارد !

این شبکه وابسته به مستکبران در ادامه توطئه خود برای تفرقه افکنی بین مسلمانان بدون اشاره به فاجعه منا و سنگ اندازی های آل سعود در راه سفر حجاج ایرانی به عربستان ادعا کرد که در حج امسال، این ایران بود که به دلیل اختلافات سیاسی با عربستان از اعزام حجاج خود به این کشور خودداری کرد.

براساس همین فتوای دروغین، هیئت علمای بزرگ دانشگاه الازهر مصر نیز بدون تحقیق در صحت این فتوا بیانیه ای داد که درآن آمده است: حج برای خودش زمان و مکان مشخصی دارد و هرگونه زیارتی خارج از زمان و مکان حج، این فریضه را از انسان مسلمان ساقط نمی کند و او باید این فریضه را انجام بدهد.

دفتر حافظ منافع ایران در قاهره در واکنش به این خبرسازی و انتساب فتوای دروغ به مقام معظم رهبری در بیانیه ای این خبر دروغ و صدور فتوای مذکور در خصوص حج کربلا را تکذیب و اعلام کرد: چنین فتوایی به هیچ وجه در سال جاری یا سال های گذشته صادر نشده است و این مساله نادرست، ساختگی و افتراء است.

دروغ پراکنی سازمان دهی شده رسانه های عربی وابسته به بلوک استکباری در خصوص سفر زائران ایرانی به کربلا در حالی مطرح می شود که زائران ایرانی هر ساله در مناسبت های مختلف مذهبی مانند عرفه، عاشورا، اربعین و نیمه شعبان به نجف ٬ کربلا و عتبات عالیات سفر می کنند و سفر انبوه زائران ایرانی به عراق رویداد جدیدی نیست که اتفاق افتاده باشد اما با تقارن آن با ممانعت سعودی ها از ورود حجاج ایرانی به سرزمین وحی و برای تحت الشعاع قرار دادن سالروز جنایت منا ٬ دست به فتنه انگیزی هایی این چنینی در منطقه می زنند که جز تامین منافع دشمنان اسلام سودی ندارد.

فضیلت روز عرفه نزد همه گروه های اسلامی ومسلمانان بر کسی پوشیده نیست و این روز در میان شیعیان با زیارت امام حسین(ع) حال وهوای خاصی به خود می گیرد ؛مانند دهها سنت دیگر که نزد اهل سنت رواج دارد و این امر نه می تواند جای کعبه را بگیرد و نه تغییر قبله تلقی شود و نه نیازی به صدور فتوا در این زمینه است چرا که از قرن ها قبل این سنت رواج داشته و دارد.

اما نکته حائز اهمیت اینکه سفر زائران ایرانی به کربلا و عتبات عالیات، هیچگاه مانع سفر ایرانیان برای مناسک حج و عمره نشده و ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد حجاج و عمره گذاران را در طی سال های اخیر به عربستان فرستاده است به طوری که اگر ممانعت سعودی ها نبود٬ همین امسال حدود یک میلیون ایرانی برای انجام اعمال عمره عازم عربستان می شدند.

اما نکته مهم این است که صدور فتوا نزد علمای شیعه همانند صدور فتوا نزد مفتی های وهابی به این آسانی نیست که بعضا روزانه ۱۴ فتوا از سوی یک مفتی وهابی صادر می شود که تمام عقاید و احساسات مسلمانان را به باد تمسخر و استهزا می گیرد.

مفتی کل عربستان سعودی تنها در سال گذشته پنج هزار و ۱۰۷ فتوا صادر کرد یعنی او در سال قبل هفته ای ۱۰۰ تا ۱۱۰ فتوا به تعداد روزانه ۱۴ فتوا صادر کرده است !

فتواهایی از قبیل شیعه کشی و جهاد نکاح و حرام بودن خیار و روشن کردن کولر برای زن در غیاب شوهر و …این به نفع چه کسانی می تواند باشد جز اینکه به اختلاف و درگیری و قتل و غارت بین مسلمانان دامن می زند همان چیزی که امروزه گروه های تروریستی همانند داعش و القاعده به تأسی از اینگونه فتواها به قتل عام وحشیانه مسلمانان اعم از شیعه و سنی آن هم در کشورهای اسلامی مثل عراق، سوریه و یمن دست می زنند و صدها زن فریفته شده با پیروی از اینگونه فتواها برای جهاد نکاح به این گروه های تروریستی پیوستند یا گروه داعش با تکیه بر همین فتواها با گفتن سه الله اکبر زنی را بر شوهرش حرام و با گفتن چهار الله اکبر بر خود حلال می کنند!

به نقل از ایرنا، با نگاهی از روی تعقل می توان اهداف مفتی ها و مقام های رژیم آل سعود از صدور اینگونه فتواها و حمایت مالی و معنوی و رسانه ای آنها توسط مزدوران خود برای به ثمر رساندن آنها را مورد تحلیل قرار داد و به این نتیجه رسید که اینگونه فتواها چه مضرات جبران ناپذیری برای مسلمانان دارد و دشمنان اسلام چه منافع از آن برداشت می کنند !

در این زمینه می توان به کاریکاتوری اشاره کرد که اخیرا یکی از نشریات کشورهای عربی خاورمیانه از وضعیت اسفبار مفتی های سعودی به تصویر کشیده و آن بدین صورت است که آل شیخ مفتی بزرگ وهابیت که شخص نابینایی است با عصایی در دست به سمت گودالی از آتش پیش می رود و مفتی های دیگر نیز کورکورانه به دنبال او به سمت پرتگاه آتش در حرکتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :